Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dotknięty jest co trzeci Francuz, niekoniecznie o tym wiedząc

Jeden na trzech dorosłych Francuzów ma wysokie ciśnienie krwi. Choroba Nie należy zapominać o kryzysie zdrowotnym, zwłaszcza że jest to czynnik zaostrzający chorobę Covid. Z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia tętniczego Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych Szpitala św. Józefa podkreśla wagę badania.

We Francji co trzeci dorosły ma bardzo wysokie ciśnienie krwi, a połowa z nich je ignoruje. Jednak wysokie ciśnienie krwi jest czynnikiem ryzyka rozwoju chorób układu krążenia. À l’occasion de la Journée mondiale de l’hypertension artérielle ce lundi, le professeur Jean-Jacques Mourad, chef du service de médecine interne du groupe hospitalier Saint-Joseph à Paris, rappelle l’importance de se faire dépister, notamment apres 40 Lata.

>> Przeczytaj także – Uważaj, wysokie ciśnienie krwi może również wystąpić w nocy

Lekarz podkreśla: „Dziś, w 2021 roku, nie ma sensu znać swojej wagi w przedziale 200 gramów dzięki bardzo wyrafinowanym pomiarom i ignorować poziom ciśnienia krwi”. Zwłaszcza, że ​​według niego „istnieją setki sposobów na uzyskanie wiarygodnego pomiaru ciśnienia krwi za pomocą istniejących urządzeń”, na przykład w aptece lub w miejscu pracy lekarza.

Wysokie ciśnienie krwi jest priorytetem w przypadku szczepień przeciwko Covid-19

Profesor Jean-Jacques Murad definiuje, że „radykalna zmiana w zachowaniu życiowym lub jedzenie więcej niż jednego kilograma rocznie” jest jednym z czynników, które mogą prowadzić do nadciśnienia. Tak więc, gdy zbliżał się Dzień Ojca i Matki, podarował rodzicom pomysł na prezent: dać rodzicom ciśnieniomierz. „Po 40 latach może to być mądrzejsze niż dawanie mu kolejnego ekspresu do kawy” – zażartował.

Sekcja …

Przeczytaj więcej o Europie 1

Te treści mogą Cię również zainteresować: