Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmos: Chiny przyspieszają swój plan eksploracji kosmosu i lądują na Marsie

Chiny właśnie potwierdziły sukces lądowania robota Zhurong na Marsie. W tym samym czasie kraj wznowił swoją misję eksploracyjną łazikiem Yutu-2 po drugiej stronie Księżyca.

Nadszedł dzień Marsz tego lutego, wytrwaj Teraz ma firmę. W minioną sobotę Chinom udało się już wylądować pierwszego zdalnie sterowanego robota na powierzchni Czerwonej Planety. W oświadczeniu udostępnionym w telewizji publicznej CCTV dowiedzieliśmy się, że sonda Tianwen-1 zdołał wylądować na Marsie, Po spotkaniu Siedem minut grozy Delikatnie przywiązany do takiego manewru. Na pokładzie robot Zhuronga wystrzelił pierwszy sygnał i teraz przygotowuje się do eksploracji okolicy.

Według Chińskiej Agencji Kosmicznej (CNSA) lądowanie Zoronga na Marsie nastąpiło o godzinie 7.18 czasu pekińskiego w środku regionu na półkuli północnej nazwanego Utopia Panetia. Historyczne wydarzenie dla kraju, który już w 2011 roku próbował wysłać chińsko-rosyjską sondę na Marsa … ale bezskutecznie. Tianwan-1 zwodowany w lipcu 2020 roku Został umieszczony na orbicie Marsa w lutym zeszłego roku. Z panelami słonecznymi, radarami i kamerami, Zhurong powinien działać przez około trzy miesiące. Będziesz podejmować wiele wypraw badawczych i eksploracyjnych, i powinieneś – podobnie jak wytrwałość, a dokładniej szukać śladów życia.

Yutu 2 wyrusza na podbój księżyca

Zdeterminowane, by przyspieszyć podbój kosmosu, Chiny po prostu nie są zadowolone z eksploracji Marsa. Po tym, jak łazik przetrwał kolejną bardzo zimną noc na powierzchni księżyca Yoto 2 Przygotowuję się do przebudzenia. Robot przybył na naszego satelitę ponad dwa lata temu i od 3 stycznia 2019 r. Przebył już ponad 700 metrów. Maszyna wylądowała w kraterze Von Karman, po drugiej stronie Księżyca, i od tego czasu przeszła w fazę hibernacji przeszłość. Kwiecień, tuż przed zachodem słońca. Po przebudzeniu Yutu 2 powinien kontynuować swój postęp, analizując warstwy skalne powierzchni Księżyca.

READ  Co się dzieje z Betelgezą, która w ciągu kilku dni stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd na niebie?