Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualności |  Koronawirus: nowy spadek liczby usług opieki krytycznej

Aktualności | Koronawirus: nowy spadek liczby usług opieki krytycznej

Napisane przez La Provence (z AFP)

Liczba pacjentów z Covid-19 przyjmowanych do szpitali na oddziale intensywnej terapii nadal spadała w poniedziałek, podczas gdy całkowita liczba przypadków leczenia była najniższa od sześciu miesięcy, zgodnie z francuskimi danymi dotyczącymi zdrowia publicznego.

Usługi intensywnej opieki medycznej (łączące resuscytację, intensywną terapię i ciągłe monitorowanie) obejmują obecnie 4186 pacjentów z COVID-19, w porównaniu do 4255 pacjentów poprzedniego dnia.

Liczba ta utrzymywała się na poziomie od 5900 do 6000 w drugiej połowie kwietnia, szczyt trzeciej fali, po czym gwałtownie spadła na początku maja.

Liczba osób dopuszczonych do tych usług będzie stosunkowo niska podczas długiego weekendu z wejściem na pokład (od 100 do nieco ponad 150) oraz 204 w poniedziałki.

W sumie 22749 osób zostało hospitalizowanych z powodu Covid-19, najmniej od końca października 2020 roku.

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia (DGS) zidentyfikowała w poniedziałek 20,7 mln Francuzów, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki, w tym około 9 mln, którzy otrzymali dwie dawki.

Rząd planuje 30 milionów pierwszych zastrzyków do połowy czerwca, teraz, gdy jest dostępny dla wszystkich w wieku powyżej 18 lat pod pewnymi warunkami.

READ  Nowe zdjęcia Southern Lights autorstwa Thomasa Bisqueta