Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dobra oferta — karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB „5-gwiazdkowa” za 957,91 EUR (-11%)

GeForce RTX 3080 firmy Nvidia nieco się zmieni w tej wersji z 12 GB pamięci GDDR6X. Ta karta graficzna znajduje się pomiędzy bazowym GeForce RTX 3080 a RTX 3080 Ti.

Wersja GeForce RTX 3080 12GB to znakomita karta graficzna w kategoriach absolutnych. Pozwala grać w 4K bez realnych kompromisów w jakości grafiki. Aktywacja raytracingu może oczywiście obniżyć bitrate, ale rzadko osiąga niezrównoważone poziomy, a DLSS jest często silnym sojusznikiem na tym poziomie. Tej wysokiej klasy, przyszłościowej karcie – 12 GB to więcej niż 10 – towarzyszy również bardzo zintegrowane oprogramowanie firmy Nvidia (Reflex, Broadcast, DLSS itp.).

Punkty fortu

  • Wydajność 4K.
  • DLSS.
  • Przyzwoita wydajność raytracingu.
  • Ekosystem oprogramowania Nvidii.

Słabe punkty

  • Całkowite zużycie energii: od 350 do ponad 400 watów.

Uwaga: zgłoszony spadek cen jest obliczany przez porównanie najniższej ceny dnia ze średnią najniższych cen produktu pobieranych przez wszystkich sprzedawców w zeszłym miesiącu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, aby wykluczyć ceny ze sklepów, których polityka dotycząca podatku VAT jest niejasna (tzw. „ szarych”, Zwykle w przypadku importu z Chin).

alternatywny

GeForce RTX 3080 to idealna karta graficzna do gier 4K. Mając to na uwadze, Nvidia oferuje możliwość grania w gry w ray tracingu bez problemu w tej definicji, ale wymaga dużych zasobów. A jeśli karta ma oryginalny i wydajny radiator, to i tak trzeba pamiętać, że go wymaga Minimum Dobrze wentylowane warunki, w przeciwnym razie zanieczyszczenie hałasem ma tendencję do startu.

Reklama, Twoje treści są kontynuowane poniżej

Reklama, Twoje treści są kontynuowane poniżej

READ  Czego nauczył nas Curiosity, odkąd dotarliśmy na Czerwoną Planetę 10 lat temu?