Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dobra oferta — karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB „5-gwiazdkowa” za 957,91 EUR (-11%)

GeForce RTX 3080 firmy Nvidia nieco się zmieni w tej wersji z 12 GB pamięci GDDR6X. Ta karta graficzna znajduje się pomiędzy bazowym GeForce RTX 3080 a RTX 3080 Ti.

Wersja GeForce RTX 3080 12GB to znakomita karta graficzna w kategoriach absolutnych. Pozwala grać w 4K bez realnych kompromisów w jakości grafiki. Aktywacja raytracingu może oczywiście obniżyć bitrate, ale rzadko osiąga niezrównoważone poziomy, a DLSS jest często silnym sojusznikiem na tym poziomie. Tej wysokiej klasy, przyszłościowej karcie – 12 GB to więcej niż 10 – towarzyszy również bardzo zintegrowane oprogramowanie firmy Nvidia (Reflex, Broadcast, DLSS itp.).

Punkty fortu

  • Wydajność 4K.
  • DLSS.
  • Przyzwoita wydajność raytracingu.
  • Ekosystem oprogramowania Nvidii.

Słabe punkty

  • Całkowite zużycie energii: od 350 do ponad 400 watów.

Uwaga: zgłoszony spadek cen jest obliczany przez porównanie najniższej ceny dnia ze średnią najniższych cen produktu pobieranych przez wszystkich sprzedawców w zeszłym miesiącu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, aby wykluczyć ceny ze sklepów, których polityka dotycząca podatku VAT jest niejasna (tzw. „ szarych”, Zwykle w przypadku importu z Chin).

alternatywny

GeForce RTX 3080 to idealna karta graficzna do gier 4K. Mając to na uwadze, Nvidia oferuje możliwość grania w gry w ray tracingu bez problemu w tej definicji, ale wymaga dużych zasobów. A jeśli karta ma oryginalny i wydajny radiator, to i tak trzeba pamiętać, że go wymaga Minimum Dobrze wentylowane warunki, w przeciwnym razie zanieczyszczenie hałasem ma tendencję do startu.

Reklama, Twoje treści są kontynuowane poniżej

Reklama, Twoje treści są kontynuowane poniżej

READ  sa puce Neuralink pourrait bel et bien vous tuer