Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do Polski przyjeżdża więcej Ukraińców niż wraca

Liczba Ukraińców przyjeżdżających do Polski w tym tygodniu to więcej niż dochody, zmieniając trend obserwowany od ponad miesiąca, dowiedzieliśmy się w piątek 24 czerwca od polskich pograniczników.

I tak w czwartek 23 czerwca 27 500 osób przybyło z Ukrainy do Polski, a 24 400 przekroczyło granicę w innym kierunku, wskazywali na Twitterze pogranicznicy. W środę 22 czerwca zanotowali 26 300 wejść i 23 500 wyjść, podczas gdy zarówno poniedziałkowe, jak i wtorkowe dane były praktycznie takie same, ale liczba wejść była nieco wyższa niż wyjścia. Trend ten potwierdziła ukraińska straż graniczna w czwartek 23 czerwca, kiedy 45 tys. osób uciekło z Ukrainy przez zachodnią granicę, w tym ponad 25 tys. przez granicę polską, wobec 40 tys. wjazdów, w tym 37 tys. obywateli Ukrainy.

„Niektórzy twardzi przeciwnicy mogą zostawić nerwy”

Szef organizacji powiedział AFP, że rozwój był spowodowany ciągłym bombardowaniem dużych miast przez siły rosyjskie i zniszczeniem niektórych dużych firm, takich jak rafineria w Kremensuk, pozostawiając tysiące ludzi bez pracy. Ukraina w PolsceEuromazdon Warszawa», Natalia Panchenko. „Po pewnym czasie nawet niektórzy twardzi przeciwnicy mogą wydostać się z żyłPodkreślił, że pismo nie było sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów, ale raczej sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów.

Po rozpoczęciu rosyjskiej okupacji 24 lutego, liczba Ukraińców przybywających do Polski w ciągu kilku dni wzrosła do blisko 140 tys., po czym stopniowo spadała i spadała poniżej poziomu wycofywania się z 10 maja, powiedziała AFP rzeczniczka bezpieczeństwa granicznego Anna Michelska. Nie komentował zmiany w ruchu granicznym, twierdząc, że nie wystarczy, aby była znacząca. Według Michalskiej tylko 9% Ukraińców wjeżdżających do Polski deklaruje, że wycofują się z wojny.

READ  Siarka została objęta sankcjami w Polsce wobec swojego partnera Victora Wexelberga

Zobacz też – Liban grozi deportacją syryjskich uchodźców