Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Armia ukraińska pomogła w przyjęciu uchodźców z Siewierodońca w Polsce

Przegapiłeś ostatnie wydarzenia związane z napięciami Ukraina ? Nie panikuj, 20 minut Wykonuje dla Ciebie inwentaryzację codziennie o 19:30. Kto co zrobił? Kto powiedział co? Gdzie jesteśmy? Odpowiedź poniżej:

Wiadomości dnia

Bombardowanie tygodniami, Chevrodoneck Poddał się. Wojska ukraińskie uznały swoje wyczerpanie i otrzymały rozkaz opuszczenia zrujnowanego miasta. „Jednostki ukraińskie były wyczerpane i bezkrwawe. Poniosły straszne straty przez całkowicie zneutralizowane bataliony” – wysoki rangą urzędnik francuski, który z imienia i nazwiska prowokował dywizje liczące 300 lub 400 ludzi, z których tylko 20 było zdolnych.

„Nie ma sensu trwać na pozycjach, które były bombardowane od miesięcy”, powiedział gubernator Ługańska Siergiej Keita. „Cała niezbędna infrastruktura została zniszczona. 90% miasta jest zniszczonych, a 80% domów wymaga rozbiórki” – ocenił.

Zdanie dnia

„Hitler zjednoczył dużą część Europy, by pod swoim sztandarem prowadzić wojnę przeciwko Związkowi Radzieckiemu”.

Ten punkt Godwina podpisał Siergiej Ławrow. Minister spraw zagranicznych Rosji potępił decyzję UENATO Chcąc „rozpocząć wojnę z Rosją” poprzez utworzenie „współczesnego sojuszu” z Zweryfikowane wnioski z Mołdawii i Ukrainy do UE. Ale Rosjanie również obiecali, wierząc, że Rosji „nie grozi niebezpieczeństwo”, że UE nie jest unią wojskową.

Liczba dni

450 milionów euro. Jest to „zarejestrowana” kwota pożyczki udzielonej przez Bank Rozwoju Rady Europejskiej PolskaAby pomóc Warszawie przejąć kontrolę Uchodźcy Z Ukrainy. „Ta pożyczka jest największą pożyczką zatwierdzoną przez CEB. Wesprze plan polskiego rządu, aby poradzić sobie z rosnącym napływem ludzi uciekających przed wojną na Ukrainie” – stwierdziła Rada Europejska w oświadczeniu.

Trend dnia

Zachodni badacze ostrzegali niedawno: deszcz rosyjskich bomb obniża morale żołnierzy. Kijów, Ich jednostki, ich wyposażenie. Po kilku tygodniach śmiertelnych walk logiczny jest widok upadku Siewierodoniecka. „Być może obserwujemy fazę zmiany moralnej deprecjacji i łez”, powiedział wysoki rangą urzędnik francuski, odnotowując ekstazę pierwszych kilku tygodni, kiedy Ukraińcy zablokowali rosyjski postęp i zmusili Moskwę do skupienia się na wschodzie kraju. .

READ  Muzułmanie poważnie traktują bezpieczeństwo kraju

Z coraz mniejszą liczbą graczy Żeleński, A „zwycięstwo kampanii rosyjskiej”, czy wojna wywraca się do góry nogami? „Ogólna perspektywa – powolna wojna w zakorzenionych warunkach – prawie się nie zmieniła” – odpowiada Evan Kliss, naukowiec z Uniwersytetu Estonii w Dortmundzie. Oczekiwano wycofania się z Siewierodoniestka, a rosyjskie siły wciąż posuwały się naprzód pod przykrywką swojej artylerii, próbując „unikać bezpośredniego kontaktu”, powiedział Alexander Greenberg, analityk w Jerozolimskim Instytucie Bezpieczeństwa i Strategii.

„Mądra walka w obecnym kontekście oznacza przyjęcie postawy obronnej” – napisał tydzień temu były francuski pułkownik Michael Goya. Jeśli chodzi o Ukraińców, „podczas gdy musimy zapłacić cenę za każdy kilometr kwadratowy ludzi i czas zabierany przez Rosjan, musimy głęboko bronić utraty ziemi, zanim będziemy mogli obronić nasze siły”. Tak więc nadchodzące dni będą podobne do poprzednich.