Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Putin „oszukał” się w wojnie: tajemnice skruszonego rosyjskiego dyplomaty

Dlaczego Putin „oszukał” się w wojnie: tajemnice skruszonego rosyjskiego dyplomaty

podstawowy
Boris Bondarev, doradca misji rosyjskiej w biurze ONZ, ogłosił niedawno swoją rezygnację z rosyjskiej dyplomacji. Określił niektóre punkty swojej decyzji w ekskluzywnym wywiadzie dla prasy francuskiej.

Niezwykle rzadkie od samego początku Konflikt na Ukrainie. Boris Bondarev, doradca misji rosyjskiej w biurze ONZ, zrezygnował z rosyjskiej dyplomacji, ponieważ nie popiera już Decyzje Kremla. „Nigdy nie czułem się tak zawstydzony swoim krajem, jak 24 lutego tego roku” – powiedział.

zapytany przez Informacje o FrancjiWrócił do swojej decyzji i co z pewnością przekonało go do zamknięcia drzwi. rozszyfrowanie.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: niepokojące zagrożenia dla Putina, który chce trafić na nowe cele

Polityka nieprzyjazna, a nawet wroga

Po raz pierwszy wyraził się w liście opublikowanym pod koniec maja, w którym potępił wspomniane wybryki rosyjskiego rządu: „Ci, którzy wymyślili tę wojnę, chcą tylko jednego: pozostać przy władzy na zawsze, żyć w luksusie i bez smaku posiadłości, aby pływać na jachtach swoim tonażem i kosztami dorównują całej rosyjskiej marynarce wojennej, jednocześnie ciesząc się pełną mocą i bezkarnością.”

Łamanie: \ud83c\uddf7\ud83c\uddfa doradca Rosji przy ONZ w Genewie podał się do dymisji.

Boris Bondarev: „Nigdy nie wstydziłem się swojego kraju”.

UN Watch wzywa teraz wszystkich innych rosyjskich dyplomatów w ONZ – i na całym świecie – do naśladowania jego moralnego przykładu i rezygnacji.

?: pic.twitter.com/ZuKqq0gJO8

– Hillel Neuer 23 maja 2022

I na Franceinfo wyjaśnił, że ta wytyczna, której żałuje, nie zawsze była stosowana w rosyjskim rządzie: „Na początku 2000 roku mieliśmy dość dobre stosunki z krajami zachodnimi. A nasza współpraca ze Stanami Zjednoczonymi i Europą była priorytet. , ale w 2007 roku jest to Monachijskie przemówienie, w którym Putin zagrzmiał na cały świat i powiedział, że został oszukany, a Zachód nie spełnił naszych oczekiwań. Postanowił wtedy prowadzić politykę powstrzymywania Zachodu, a dyplomacja musiała poślubić tę linię, jest to polityka nieprzyjazna, a nawet wroga – potwierdza.

READ  Miasto Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy z powodu poważnych powodzi

Rosja ma zawsze rację

Borys Bondariew powrócił też do decyzji podjętych w Rosji i sposobu ich realizacji: „Rosja ma zawsze rację i musimy bronić naszych interesów bez ustępstw, bo poddają się tylko słabi. A mocarstwo musi w pełni szanować swoje żywotne interesy, ” powiedział. Były dyplomata jest dziś jedynym, który wyraził się w ten sposób.

Jednak inni podzielają jego punkt widzenia: „Mam kolegów, którzy podzielają te same uczucia, i przyjaciół, którzy mają ten sam punkt widzenia. Oczywiście rozmawiamy o tym, ale wiele osób nie podziela naszej opinii. Nie o to chodzi. Z mojego punktu widzenia” – podsumowuje.

France Info donosi, że Boris Bondarev znajduje się obecnie pod ochroną w Szwajcarii, gdzie wystąpił o azyl polityczny. Przemawianie w ten sposób przed rosyjskim rządem może nie być pozbawione ryzyka dla niego lub jego rodziny.

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: morderstwa, samobójstwa i spisek… Co wiemy o tajemniczych śmierciach rosyjskich oligarchów