Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Środowiska został zamordowany przez krewnego

Osoba zidentyfikowana jako strzelec została aresztowana. Trwa śledztwo, które ma ustalić motyw morderstwa.

Rzecznik prezydenta poinformował, że minister środowiska Republiki Dominikany, Orlando Jorge Mira, został dziś zastrzelony przez jednego ze swoich krewnych w swoim gabinecie w ministerstwie.

Z dostępnych nam obecnie informacji wynika, że ​​we wczesnych godzinach porannych (poniedziałek) minister środowiska stracił życie w ataku zbrojnym na jego biuro.– powiedział Homero Figueroa.Miguel Cruz, osoba zidentyfikowana jako strzelec, był osobistym przyjacielem MinistraDodał, wyjaśniając, że tak było „zatrzymałem sięI że trwa śledztwo, aby ustalić motyw zabójstwa.

Według trzech źródeł w ministerstwie, które prosiły o zachowanie anonimowości, na cotygodniowe spotkanie ministra z zastępcami włamał się bandyta i otworzył ogień. Krewny tej ofiary miał łatwy dostęp do stref bezpieczeństwa w ministerstwie.

Na razie policja odmówiła wezwania. Zespoły AFP na miejscu zdarzenia widziały, jak do budynku wchodzą elitarne jednostki policji. „Jesteśmy przerażeni tym, co się stałoWcześniej napisał na Twitterze do Ministerstwa Środowiska, że ​​budynek w Santo Domingo został ewakuowany. Minister Środowiska jest synem byłego prezydenta Dominikany Salvadora Jorge Blanco (1982-1986).

READ  Francuski satelita łączności wojskowej Syracuse 4A został pomyślnie wystrzelony przez pocisk Ariane 5.