Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Mbechi Perekard wystąpi w kwalifikacjach Wimbledonu pomimo swojego rankingu ATP?

Dlaczego Mbechi Perekard wystąpi w kwalifikacjach Wimbledonu pomimo swojego rankingu ATP?

139 asów w siedmiu meczach i tylko w dwóch turniejach: Nie trzeba dodawać, że Giovanni Mbeche Pericard dobrze się bawił przez dziesięć dni na początku sezonu trawiastego. Po odpadnięciu z kwalifikacji na torze ES Hertogenbosch gigant (2,03 m) trenowany przez Emmanuela Blanca zrobił to ponownie w tym tygodniu w Queen’s, odnosząc w pierwszej rundzie wielkiego losowania najpiękniejsze zwycięstwo w swojej karierze (z Benem Shiltonem , 14. miejsce w rankingu ATP).

Kwestia czasu

Pomimo czwartkowej porażki, która zaskoczyła Brytyjczyka Billy’ego Harrisa (162), który nigdy nie potrafił odczytać swojego serwisu (w rewanżu zdobył zaledwie siedem punktów), 20-letni Francuz kontynuuje swój szybki postęp. Na początku roku zajmował 205. miejsce na świecie, a na koniec Mistrzostw Londynu znajdzie się w pierwszej 60-tce. Jednak w poniedziałek na stadionie Roehampton Country Courts zajmie pierwsze miejsce w kwalifikacjach Wimbledonu, ponieważ udział w losowaniu głównym zaplanowano na 20 maja, tuż przed zdobyciem tytułu w Lyonie (wówczas zajmował 117. miejsce). ).

„Wimbledon to legendarne miejsce dla tenisa, nigdy wcześniej tam nie postawiłem stopy”.

Giovanniego Mbecchi Pericarda

„Nigdy jeszcze nie zakwalifikowałam się do Wielkiego Szlema, więc tak będzie okazja (W tym roku został zaproszony na Roland Garros), Przyznał się w czwartek. Wimbledon to legendarne miejsce dla tenisa, a ja nigdy wcześniej tam nie postawiłem stopy, nawet gdy byłem młody. Aby tam pojechać, będziemy musieli wygrać trzy mecze kwalifikacyjne i czuję się gotowy. Jako czołowy rozstawiony byłbym faworytem, ​​ale w pierwszej rundzie mógłbym też zmierzyć się z kilkoma świetnymi zawodnikami, np. (Milos) raoniczny, (Dominik) dla nich, (Diego) Schwartzmana…”

READ  Walia-Polska: O której godzinie i na jakim kanale będzie można obejrzeć atak przyszłych europejskich rywali The Blues?

Nawet jeśli wciąż eksplorował murawę, półfinalista juniorskiego turnieju Roland Garros 2021 (przegrany z Arthurem Felsem) od razu poczuł się tam dobrze. „Patrząc na moją grę, ludzie mówili mi, że będę wielki, ale tak naprawdę nie miałem żadnych referencji w Manu (Pamięć podręczna)Mamy więc dobry zestaw i jest to talia, która naprawdę mi się podoba. Gra na glinie jest trochę bardziej „zabawna”, częściej wchodzimy do siatki i jest mniej puttów. » Zwłaszcza, gdy średnio zdobywasz 20 asów na mecz…