Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Luis Enrique dokonał tylko jednej zmiany w trakcie meczu?

Dlaczego Luis Enrique dokonał tylko jednej zmiany w trakcie meczu?

Luis Enrique zdjął tylko jednego ze swoich podstawowych zawodników podczas niedzielnego meczu podczas zwycięstwa Paris Saint-Germain w Lens (0-2, 18. dzień pierwszej rundy). Trener Hiszpanii był bardzo zadowolony z tego, co zobaczył.

Randall Colo Moani, Marco Asensio, Gonzalo Ramos, Nordi Mukele, Lucas Beraldo… W niedzielę podczas meczu w Lens (0-2, 18. dzień pierwszej rundy) na ławce rezerwowych PSG ponownie zasiedli bardzo dobrzy ludzie. Jednak Luis Enrique poprosił tylko o jednego ze swoich zmienników, choć mógł zastąpić pięciu. Zaledwie godzinę później na boisko wszedł technik Fabian Ruiz, który zastąpił Carlosa Solera, którego ukarano żółtą kartką dziesięć minut wcześniej. Inaczej nic to nie zmieni.

„Nie chciałem się zmieniać”

„Naprawdę podobało mi się to, co zobaczyłem i poza Carlosem Solerem nie chciałem się zmieniać” – powiedział po spotkaniu. „Ale dzięki żółtej kartce Carlosa Solera i gdyby wydarzyło się coś nieoczekiwanego, mielibyśmy 10 zawodników. W przeciwnym razie nikogo nie wyeliminowałbym. Jestem bardzo zadowolony z tego, co zobaczyłem”.

Hiszpański pomocnik grał na prawej stronie paryskiej trójki pomocników. Świętował swój szósty start w tym sezonie w lidze francuskiej, po czym ustąpił miejsca powracającemu Fabianowi Ruizowi, który opuścił ostatnie sześć meczów z powodu zwichnięcia prawego barku.

Mówiąc bardziej ogólnie, trener Paris Saint-Germain wyczuł zmianę kierunku w bardzo udanych występach swojego zespołu. Powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z całego meczu. Byłem szczęśliwy od początku do końca”. „Przede wszystkim wierzę, że mój zespół jest w stanie rywalizować w każdym meczu, szczególnie w meczach o dużej intensywności i na wysokim poziomie. Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem, więc pierwsza połowa była bardzo dobra, wiedząc, że Lens to zespół, który bardzo mocno naciska. .” „

Dodał: „Bardzo trudno jest grać u siebie, ale druga połowa też mi się podobała. Myślę, że chcesz trochę szaleństwa i zostawię to tobie”. „Chcę kontrolować i stwarzać okazje do zdobycia gola, więc myślę, że musimy strzelić więcej, ale ostatecznie strzeliliśmy dwa gole. Mieliśmy inne szanse na zdobycie gola. Przypominam, że Paris Saint-Germain nie wygrało od 10 lat lat w Lens.” „I tym razem jest to zwycięstwo. Myślę więc, że zespół wzmocnił się i przygotowujemy się do kolejnych meczów w nadchodzących miesiącach. „

READ  „Zrobiłem to dla mojego ojca”.

Najważniejsze artykuły