Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego iPhone nigdy nie ma przycisku Wstecz

W przeciwieństwie do smartfonów z Androidem, iPhone miał tylko przycisk Home.

Wprowadzony przez Steve’a Jobsa w 2007 roku iPhone był pod wieloma względami małą rewolucją. Jego ekran wielodotykowy, urządzenie wielofunkcyjne, przycisk Home… W rzeczywistości, podczas gdy większość telefonów komórkowych w tamtych czasach miała trzy przyciski na dole ekranu, przycisk funkcyjny, przycisk Home i przycisk Wstecz, iPhone postaw na trzeźwość jednym naciśnięciem przycisku Jeden, kultowy przycisk home.

S’il aura une nouvelle fonction w 2013 r. z wykrywaczem urządzeń cyfrowych, Touch ID, nieprzypisanym w 2017 r. z iPhone’em X, le bouton Home nie służy do automatycznego odzyskiwania danych I to wszystko. Apple nigdy nie chciał łączyć innych przycisków po prawej i lewej stronie domu, nie wiedząc dlaczego.

W tamtym czasie wszystkie inne smartfony z Androidem, niezależnie od marki, miały przycisk wstecz i przycisk funkcyjny. Wtedy Apple działa jako nieugięty geek przeciwko Androidowi. Nie są to jednak anegdoty i mają bardzo konkretny powód.

Wróćmy do 2007 roku, kiedy powstawał pierwszy iPhone. Steve Jobs, który miał mocne pomysły na wiele tematów, chciał za wszelką cenę umieścić przycisk Wstecz na swoim iPhonie, aby ułatwić poruszanie się po menu i aplikacjach. Ale włączenie przycisku Home z pewnością nie zrobiło wrażenia na Imranie Chaudhary, projektantze interfejsu użytkownika, który pracował w Apple przez 19 lat i któremu Jobs w pełni ufał. Według niego dodanie większej liczby przycisków złamałoby zaufanie między iPhonem a użytkownikiem. Wprowadzenie przycisku Wstecz sprawi, że nawigacja będzie zawodna i skomplikowana.

W rzeczywistości przycisk Wstecz w smartfonach z Androidem ma wiele funkcji. Jeśli jesteś w aplikacji i przewijasz między różnymi menu, przycisk Wstecz umożliwia powrót do poprzedniego ekranu. Jeśli przełączysz się z jednej aplikacji na drugą, możesz wrócić do poprzedniej aplikacji. Wreszcie pozwala zamknąć wszystko i wrócić do ekranu głównego.

READ  Aktualizacja konsoli Xbox z marca 2022 r.: szybkie wznawianie, dźwięk, konsole... Co nowego | Xbox One

Wiele zastosowań tego przycisku, o których Chowdhury powiedział, że spowodowałoby wiele zamieszania dla klienta Apple. Następnie preferowane jest rozwiązanie programowe, w systemie iOS, z małą strzałką w lewym górnym rogu, aby wrócić do poprzedniego menu. Jeśli użytkownik chce przełączać się między otwartymi aplikacjami, wystarczy, że dwa razy z rzędu wciśnie przycisk home. Wreszcie, jednokrotne naciśnięcie będzie równoznaczne z powrotem do strony głównej. Według niego manipulacje, do których użytkownik bardzo szybko się przystosowuje.

_
Obserwuj Belgię na iPhonie FacebookI youtube I Instagram Nie przegapisz więc żadnych nowości, testów i wskazówek.