Diamond League – Julian Wattrain jest piąty w biegu na 400 m przez płotki z czasem 48,91 w Chorzo, a Ann Zagrey biegnie na 100 m przez płotki z czasem 13.16.

(BELGA) Julian Wattrain zajął piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas sobotniego etapu Diamentowej Ligi Lekkoatletyki w Chorzowie na Śląsku.

Julian Wattrain, brązowy medalista mistrzostw świata Eugene’a w sztafecie 4x400m dwa tygodnie temu, pobiegł z wynikiem 48,91, czyli 1/100 swojego najlepszego, w wyścigu, który wygrała brazylijska mistrzyni świata Alison dos Santos z wynikiem 47,80. Amerykanin Khalifa Rosser zajął drugie miejsce z czasem 48,30 sekundy, a Francuz Wilfried Habio był trzeci z czasem 48,74. W Eugene, Julian Wattrain został wyeliminowany z półfinału biegu na 400 m przez płotki z czasem 49,52 po bieganiu z czasem 49,83 w biegach. Anne Zagrey zajęła siódme miejsce w swojej serii, z czasem 13.16, ponad 100 m przez płotki, a jej pierwsze trzy i trzy najlepsze potem zakwalifikowały się do finału, bez brukselki biegającej w tym roku z czasem 12.95, która jest rekordzistką Belgii. (12,71). Jest dwunastą na Śląsku. Anne Zaghari miała poważny nieszczęśliwy wypadek na Eugene Worlds, gdzie była zakłopotana upadkiem zawodniczki (byłej amerykańskiej mistrzyni świata Nia Ali) w swojej serii 100 m przez płotki, dzięki czemu uzyskała prawo do samodzielnego zakwalifikowania się do półfinału. Dobry początek, Anne Zagre upadła na ostatnią przeszkodę. Portorykanka Jasmine Camacho Quinn, mistrzyni olimpijska i brązowa medalistka z Eugene, wygrała finał w Polsce o godzinie 12.34. Amerykanka Kendra Harrison zajęła drugie miejsce o godzinie 12.37, jej rekord świata ustanowił Nigeryjczyk Toby Mousan (12.12), nowy mistrz świata w Eugene. (Belga)

READ  Ibrahim Lawani podpisuje kontrakt z Monzą „Wchodzę do wielkich lig”