Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wariant delta jest tak zaraźliwy jak ospa?

weryfikacja – Specjalista chorób zakaźnych Benjamin Davido porównał infekcję zmienną delta z ospą, która w XX wieku była odpowiedzialna za około 300 milionów zgonów. Czy porównanie się utrzyma?

pytanie. Ospa – lub ospa – prowadzi książki historyczne. Straszna plaga, która pokryła twarz pęcherzami i zabiła jednego na pięciu pacjentów. Historycy sięgają IV tysiąclecia p.n.e. Szacuje się, że w XX wieku ospa pochłonęła 300 milionów ofiar, więcej niż we wszystkich konfliktach zbrojnych. Choroba została oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za zwalczoną w 1980 roku dzięki wysiłkom szczepień pod koniec II wojny światowej.

Według specjalisty chorób zakaźnych Benjamina Davido, typ delta Covid-19, który niepokoi władze zdrowotne i obciąża nas Zagrożenie czwartą faląBędzie zaraźliwa jak ospa. “Mamy słynną R0, czyli zdolność pacjenta do zarażania innych osób, która wynosi od 6 do 7, czyli tyle, ile znamy o ospie.„Powiedział 8 lipca” FrancjaInfo. co powiesz na ? Czy naprawdę możemy porównać dwie choroby oddalone od siebie o 50 lat?

egzaminy. Trzeba przyznać, że R0 wariantu delta jest dziś porównywalne do ospy, kiedy choroba krążyła jeszcze w latach 70. XX wieku.R0Jest to podstawowy wskaźnik infekcji reprodukcyjnej. Określa liczbę stanów bezpośrednio tworzonych przez stan początkowy, tj.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 68% do odkrycia.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1 euro za 2 miesiące

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  W obliczu wariantu delta twoja infekcja wirusem Covid-19 nie chroni tak dobrze, jak szczepionka