Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Twój telefon ma Androida? Google wkrótce zablokuje niektóre połączenia

Google zabroni smartfonów korzystających ze starszych wersji Androida od września przyszłego roku. (© AdobeStock)

Twój telefon jest włączony Android ? Zachowaj szczególną czujność na początku roku szkolnego 2021. W poście na blogu opublikowanym 27 lipca 2021 r.Google ogłosił, że to zrobi Blokuj połączenia ze smartfonów ze starszymi wersjami Androida.

Google wyjaśnia: „W ramach naszych nieustających wysiłków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom, od 27 września 2021 r. Google nie będzie już zezwalać na dzwonienie na urządzeniach z Androidem 2.3.7 lub starszym”. Wyjaśniamy, czego się spodziewać.

Jakie są zagrożenia bezpieczeństwa?

Jednak decyzja Google dotyczy tylko części urządzeń znajdujących się obecnie w obiegu: tych korzystających z wersji Androida 2.3 (Gingerbread) z 2011 roku, a także wcześniejszych wersji.

Teraz problem: te urządzenia z Androidem Nie otrzymuję już aktualizacji zabezpieczeń od Google od 2016 r.. Jednak te aktualizacje są więcej niż zalecane pod względem bezpieczeństwa, nawet jeśli „użytkownik nie widzi żadnej różnicy”, dla każdej aktualizacji, wyjaśnia Specjalista od ubezpieczeń Corinne Henin, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa.

Celem tych nowych wydań, które są wprowadzane po „zidentyfikowaniu luki w systemie”, jest: Rozszerzona ochrona z Twojego urządzenia, a tym samym zezwalaj Lepsza ochrona Przed naruszeniami bezpieczeństwa lub wirusami.

Te wady są również wymienione w Ogólnym słowniku luk w informacjach Typowe podatności i ekspozycje (CVE) dla profesjonalistów z branży.

Jak sprawdzić swoją wersję Androida?

Jeśli masz jakieś wątpienie, to bardzo łatwe Sprawdź wersję Androida zainstalowaną na Twoim urządzeniu.

Możesz otworzyć aplikację „Ustawienia” na telefonie, dotknąć „Zaawansowane ustawienia systemu” u dołu ekranu, a następnie „Aktualizacja systemu”. Na koniec przejdziesz do sekcji „Wersja Androida” i „Poziom poprawek bezpieczeństwa”.

Zaoferuj niektóre modele Automatyczne aktualizacje. Poza tym są one dostępne, przechodząc do Ustawień, a następnie klikając System i wreszcie Aktualizuj. Jeśli korzystasz z Androida Gingerbread, w niektórych przypadkach nadal można przejść na Androida 3.0, na który (jak dotąd) nie wpłynęła decyzja Google.

READ  Wideo na żywo - Zap Thomas Pesquet: Astronauci zadokowani w kapsule

Czego już nie można zrobić?

Od 27 września 2021 r., jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia ze starszą wersją Androida, nie będzie to Możliwe jest korzystanie z aplikacji i usług Google lubić Gmail, YouTube, Mapy Google itp.. Pamiętaj, że niektóre aplikacje nie działają już z tego typu urządzeniami: jest to na przykład przypadek z WhatsApp.

To będzie Nie mogę dodawać ani tworzyć kont GoogleWykonaj przywracanie i spróbuj się połączyć. Nie będziesz już mógł zmienić hasła do konta Google ani po prostu wycofać swoje konto.

Jeśli nadal chcesz korzystać z usług Gmaila czy YouTube, będzie to możliwe… ale tylko przez przeglądarkę internetową, a nie bezpośrednio na smartfonie.

Co się stanie, jeśli mojego smartfona nie można już zaktualizować?

Od premiery Androida 2.3.7 Gingerbread 15 września 2011, 12 aktualizacji System operacyjny Google był rozwijany łącznie od tej daty.

Jeśli Twój smartfon tego nie wykorzystuje, nadal możesz nawigować na swoim urządzeniu”, ale Będziesz mieć większe ryzyko pobrania wirusa”– dodaje Corinne Henin.

Producenci smartfonów oferują te nowe wersje, ale niektóre z nich „nie wpisują się w logikę planowanego starzenia się”, kontynuuje ekspert ds. cyberbezpieczeństwa. Ponadto, jeśli nowa aktualizacja w telefonie naprawdę nie wchodzi w rachubę, zawsze jest na to czas Odnów swoje urządzenie na nowe lub odnowione.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić Actu w kosmosie Aktualności . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.