Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czwartek 17 marca – LOURDES-ACTU

Zawieszono grzywnę w wysokości 10 000 euro i obowiązek remontu budynku do 30 marca … Wyrok sądu w Tarbes, który skazał firmę budowlaną na wydział … Fakty z lutego ubiegłego roku … Gruz wrzucono do strumień w Luz-Saint-Sauveur… Francja Przyroda Środowisko Midi-Pyrénées złożyły pozew cywilny, aby ostrzec o bardzo powszechnych praktykach… FNE, która od 2019 roku stworzyła narzędzie do zgłaszania szkód w środowisku… Wczoraj dla W samym tylko departamencie Hautes-Pyrénées przygotowano 15 raportów.

Powrót do normalnego stanu oskrzeli… Wraz z rozwojem warunków pogodowych, powietrze w Hautes-Pyrénées i Pyrénées-Atlantiques znów staje się zdatne do oddychania… Wczoraj jakość powietrza na tych dwóch odcinkach była bardzo słaba bardzo wysokie stężenie drobnych cząstek w atmosferze… Dzisiejszy wskaźnik powinien wynosić 2 z 6.

Wciąż narzekają na ratowników SMUR 65… Od początku tygodnia rozpoczęli ruch strajkowy, który jest odnawialny na czas nieokreślony… Wśród swoich żądań potępiają organizację służby i warunki pracy… Domagają się również wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny i przestrzegania opisu stanowiska pracy… I domagają się również otwartej poważnej dyskusji ze wszystkimi organizacjami związkowymi na temat wszystkich toczących się akt.

W najbliższy czwartek dzień szkoleniowy dla ratowników PGHM w okolicy… Ćwiczenia na dużą skalę w Luz-Ardiden w Hautes-Pyrénées w celu koordynacji zespołów na wypadek lawiny… -Orientales i Savignac les Ormeaux w Ariège, Bagnères-de- Luchon i Pierrefitte-Nestalas i Oloron Sainte-Marie.

Wczoraj nowy dzień mobilizacji młodych rolników.. W obliczu rosnących cen paliw zamknęli rafinerię Total w Lespinas k. Tuluzy.. Traktory z całego regionu.. czekają na wsparcie… Jan Castex Premier Minister poinformował wczoraj o elastycznym planie, który zostanie zrealizowany m.in. w najbliższych dniach, aby pomóc w szczególności sektorowi przemysłowemu i rolnemu.

Cifog ostrzega: zapasy foie gras zmniejszą się w tym roku z powodu ptasiej grypy… Spotkanie w Paryżu profesja uważa, że ​​zmniejszenie produkcji jest nieuniknione… Miliony kaczek i innego drobiu zostały ubite lub są w toku w celu powstrzymania wirusa który zainfekował farmę 792 do 15 marca… nie trzeba polegać na rezerwach, ponieważ skończyły się w zeszłym roku… roku, który był również naznaczony ptasią grypą.

READ  Sankcja CNIL wobec ACCOR: Bogata w lekcje decyzja dla urzędników ds. ochrony danych

Przeniesienie MSW w życie w 2025 r. w Pau… w prowincji Pireneje-Atlantyk będzie gościć część zespołów Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Cywilnego i Zarządzania Kryzysowego… 20 Podsekretarzy Generalnego Inspektoratu Jednostka ds. Bezpieczeństwa, Służby Cywilnej i Klęsk Żywiołowych… Przeniesienie to zostało ogłoszone we wrześniu ubiegłego roku przez Ministra Spraw Wewnętrznych Geralda Darmanina.

Wioska Emmaüs z siedzibą w Liskarze organizuje w najbliższą sobotę bibeloty… Dochód zostanie przekazany na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża na pomoc ukraińskim uchodźcom… Zorganizowana zostanie również dyskusja konferencyjna na temat sytuacji na Ukrainie… Inne wydarzenia W planach są też… Wójt ma nadzieję, że będzie mógł przekazać 20.000 euro.

Podczas gdy plan finansowania południowo-zachodnich linii dużych prędkości między Bordeaux i Tuluzą oraz między Bordeaux i Dax został podpisany w poniedziałek w Tuluzie, opór jest organizowany… przede wszystkim wraz z wybranymi urzędnikami… burmistrz Bordeaux, każdy projekt musi zostać poddany przeglądowi i nie spełnia już obywatelskiej perspektywy ekologicznej… W Landes i Kraju Basków wielu działaczy anty-LGV teraz obiecuje sprzeciwiać się budowie i grozić sytuacją taką jak w Notre Dame de Landes.