Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cztery pytania o zablokowanie europejskiego planu naprawy po weta Węgier i Polski

Węgry i Polska przyciągną uwagę podczas dwudziestu siedmiu wideokonferencji Unii Europejskiej (UE) w czwartek 19 listopada. Spotkanie, zaplanowane na koniec dnia, będzie poświęcone europejskiej walce z kryzysem Covit-19, ale w dużej mierze będzie poświęcone zablokowaniu planu naprawy o wartości 50 750 miliardów dolarów.

Poniedziałek i ich weto, Węgry i Polska Manewr Spowolnienie działań UE w celu finansowania walki z kryzysem zdrowotnym. Francispho wraca do czterech pytań dotyczących części tego kryzysowego tłumu.

1Dlaczego te kraje blokują plan naprawy?

Weto Węgier i Polski w poniedziałek spowodowało małą eksplozję w UE. Wszyscy 27 członków musiało zdecydować Zatwierdzenie budżetu wieloletniego (2021-2027) oraz decyzja o upoważnieniu UE do zwiększenia środków pożyczkowych w celu sfinansowania programu naprawczego. To ostatnie pytanie nie osiągnęło konsensusu, aby zostać zaakceptowanym z powodu zaprzeczenia przez te dwa kraje.

Wcześniej dwudziestu siedmiu uprawnionych do głosowania wyborców (z wyłączeniem Węgier i Polski) głosowało za wypłatą funduszy europejskich. Szanować Rząd prawicowy. W odwecie te dwa radykalnie konserwatywne rządy zablokowały finansowanie planu naprawy, nad którym należy głosować jednogłośnie.

„Jak ostrzegł premier (Victor) Orban, Węgry zawetowały budżet, ponieważ nie mogą w swojej obecnej formie poprzeć planu łączącego praworządność z decyzjami budżetowymi. Na lipcowy szczyt”.Rzecznik węgierskiego rządu Solten Kovacs zabrał się do Twittera. Zasada kryteriów prawnych „To tylko wymówka (…), to instytucjonalne, polityczne niewolnictwo, skrajna granica suwerenności”., W poniedziałek rano upomniał polskiego ministra sprawiedliwości Gbigno Geopro.

We wtorek Słowenia za pośrednictwem premiera udzieliła wsparcia swoim rebeliantom. Jedynie niezależne sądownictwo może powiedzieć, czym są rządy prawa, a nie większość polityczna ”., Napisane przez Jane Johnson w liście do Charlesa Michaela, przewodniczącego Rady Europy.

2Jakie są konsekwencje dla UE?

Europejski budżet na lata 2021-2027, oparty na tym planie motywacyjnym w wysokości 750 miliardów dolarów, został przegłosowany po długich negocjacjach w lipcu i dlatego nie może zostać wdrożony. Blokada wpływa pośrednio na plany naprawy państw członkowskich, w tym Francji. Szacuje się, że wynosi 100 100 miliardów, przy czym ta ostatnia ma być sfinansowana z 40 miliardów euro z funduszy europejskich przewidzianych na tę okazję. Zapytany w środę przez senatorów podczas pytań do rządu, sekretarz stanu ds. Europejskich Clement Beyonc விரும்ப chciał się zobowiązać. „Francja nie zrezygnuje z odzyskania ani wartości”.

3Jak długo będzie trwał ten konflikt?

Victor Orban może działać na czas, ponieważ wie, że kraje Południa potrzebują pilnego planu stymulacyjnego. Warszawa i Budapeszt to dwaj główni beneficjenci netto w stosunku pierwszych ryzykownych sportowych funduszy europejskich. Dzięki programowi naprawczemu to Polska traci 23 miliardy euro z tytułu Prawa i Sprawiedliwości, a Victor Orban 'Węgry 5 miliardów euro „, Zapamiętaj L Express (Artykuł zarezerwowany dla abonentów).

READ  Polska oskarża Rosję o udział w ostatnich pożarach dotykających kraj – Euractive FR

Według kilku europejskich źródeł, z którymi rozmawiała francuska telewizja, po czwartkowym spotkaniu nie będzie białego dymu. Nieformalne wymiany dyplomatyczne nadal odbywają się równolegle do spotkania w celu znalezienia kompromisu, ale wideokonferencja nie była najlepszym narzędziem do rozwiązania blokady. Konflikt dyplomatyczny powinien więc trwać kilka dni.

4Jakie opcje mają państwa członkowskie, jeśli blokada będzie się utrzymywać?

Unia Europejska bada taką możliwość „Techniki wyjaśniania”, Dalej „W razie potrzeby w ostateczności zobaczymy, jak kraje mogą iść naprzód bez przeszkód”., Ostrzegł Clementa Peona w Senacie w środę. Plan naprawy jest technicznie złożoną opcją, z wyłączeniem krajów rebeliantów i „Z góry”, Dalej „Kto jest przy stole”, Według europejskiego źródła.

Ponadto wydaje się, że wykluczone zostały renegocjacje kompromisów, które były trudne do osiągnięcia z Parlamentem Europejskim 10 listopada. „Porozumienia osiągnięte w ramach budżetu i praworządności w żadnym wypadku nie zostaną ponownie otwarte. Nie pójdziemy na żadne nowe ustępstwa”., Wysuszył Parlament Europejski Oświadczenie Wyemitowany w środę. Podekscytowanie społeczne jest namacalne, a Węgry i Polska ponownie pojawiają się jako kraje UE, z dwudziestoma siedmioma jak dotąd wyjątkami, które wciąż nie są możliwe.