Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czołowy polski elektryk chce do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną

Czołowy polski elektryk chce do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną

W Polsce około 80% produkcji energii elektrycznej pochodzi z węgla. Wiodący polski koncern elektroenergetyczny PGE, Ogłoszono w poniedziałek Jego zamierzeniem jest wydzielenie elektrowni węglowych w odrębną jednostkę, aby przyspieszyć ich odchodzenie od szczególnie zanieczyszczającego źródła energii.

Spółka, której głównym udziałowcem jest państwo polskie, stawia sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej – czyli niemal całkowitej redukcji emisji gazów cieplarnianych – do roku 2050. Polski rząd zawsze odmawiał zaangażowania się w taki cel na szczeblu europejskim poziom. cel.

16,4 miliarda euro

Jej prezes Wojciech Dąbrowski zapowiedział także zamiar zainwestowania do 2030 roku 75 miliardów złotych, czyli około 16,4 miliarda euro, w energetykę odnawialną. To istotna zmiana dla spółki, która większość swoich przychodów czerpie z węgla kamiennego i brunatnego. Elektrownie pożarowe.

Jak podała agencja Reuters, jej dyrektor generalny wyjaśnił na konferencji prasowej, że „nasza strategia jest odpowiedzią na transformację rynku”. „Od tej transformacji nie będzie już odwrotu. PGE odegra ważną rolę w pomaganiu Polsce w osiągnięciu neutralności klimatycznej.

Polska spółka planuje likwidację swoich aktywów węglowych „przed końcem 2021 roku” – powiedział prezes spółki. Decyzja ta ma w szczególności na celu ułatwienie inwestycji w energie odnawialne, gdyż coraz więcej inwestorów odmawia inwestowania w spółki zależne od energii zanieczyszczającej środowisko.

Nowość: Odkryj nasze oferty specjalne!

Twoje obowiązki wymagają szczególnej uwagi na wydarzeniach i stosunkach władzy rządzących naszym światem. „Trzeba przewidywać kluczowe trendy, aby na czas rozpoznać, które możliwości wykorzystać i jakim zagrożeniom zapobiec. To właśnie jest obietnica naszej oferty PREMIUM: zapewnić Państwu ekskluzywne narzędzia do analizy i monitorowania sektora, umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji, identyfikowanie słabych sygnały i wspieraj swoje uprzedzenia Nie, nie czekaj dłużej, mogą zostać podjęte najbardziej decydujące decyzje dotyczące Twojego sukcesu w 2024 roku!

READ  Po hiszpańskim architektu Enrique Chiloelo, Kevin Lugnoni był drugim Europejczykiem, który wybrał wielokulturowe środowisko edukacyjne na Tajwanie

Odkryj oferty