Cummings nosi buty Metropolitans. 92

Podczas 10. dnia Pucharu Europy Bologna Levallois w dużej mierze zdominowała Ankarę (99-82), w szczególności dzięki 26 punktom Willa Cummingsa. Dzięki temu sukcesowi Metropolitan 92 powrócił do pierwszej szóstki w grupie A.

Musieliśmy poczekać, ale Boulogne-Levallois w końcu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w 2022 roku. Podczas gdy Metropolitan 92 miał trzy porażki z rzędu (w tym dwie w Betclic Elite), mieszkańcy Ile-de-France powrócili do sukcesu w środę z TT Ankara (99-82). Jeśli pierwsze minuty były mniej lub bardziej wyrównane, zawodnicy Vincenta Colette robili różnicę, zanim wrócili do szatni.

Dzięki 29-17 w drugiej kwarcie francuski skład wpadł na tablicę wyników z przewagą 13 jednostek na ich korzyść. Po kolejnych dziesięciu minutach, gdy Turcy ponownie zremisowali (20-19), Poloni-Levallois zakończył w dobrym stylu z doskonałym wynikiem 27-24 w czwartej i ostatniej kwarcie, aby udowodnić słuszność tego wielkiego zwycięstwaDziesiątego dnia Pucharu Europy. W tym celu Metropolitan 92 mógł liczyć na bardzo dobrą wolę Cummingsa.

Ponownie saldo metropolitalne 92

W gimnazjum Marcela Cerdana Amerykański lider zapalił się w środę wieczorem z 26 punktami (9 z 14 strzałów) i był najlepszym składnikiem swojego zespołu. Za nim cenili też rodacy Tony Crocker (17 punktów) i Keith Hornsby (14), a także Tomer Genett (13 punktów i 9 zbiórek). Ten lokalny sukces był również zbiorowy, ponieważ sześciu z ośmiu graczy przekroczyło granicę 10 jednostek.

Z pięcioma zwycięstwami w dziesięciu meczach Boulogne-Levallois po raz kolejny ma wyrównany rekord w Pucharze Europy i zajmuje szóste miejsce w grupie A, remisując z Lietkabelis Panevezys i TT Ankara. Kolejne spotkanie w zawodach Team Collet już 25 stycznia w Polsce na Wrocław Challenge, który odniósł tylko jeden sukces w dziewięciu meczach.