Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Typ delta, dlaczego jest bardziej zaraźliwy?

Autor: Laurent P. Wysłano 20 lipca 2021 o 10:58 Zaktualizowano 20 lipca 2021 o 10:58

Odmiana delta Covida jest znacznie szybsza w transmisji… Tak podsumowuje Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w proponowanym badaniu w prepress w połowie lipca, wskazując, że czas inkubacji byłby znacznie krótszy, od 6 do 4 dni. Wariant, o którym już wiadomo, że jest bardziej zaraźliwy i bardziej odporny na przeciwciała, wyjaśniła 8 maja Światowa Organizacja Zdrowia.

alternatywna delta, przecedzić Koronawirus choroba Wysyłaj dużo szybciej… właśnie to Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom W badaniu opublikowanym w preprint na MedXRiv 12 lipca powiedział, że dzięki śledzeniu i izolowaniu przypadków kontaktu naukowcy zdali sobie sprawę, że ten wariant będzie miał znacznie krótszy czas inkubacji, cztery dni (w porównaniu z sześcioma w przypadku klasycznego szczepu), co przyspieszy transmisję.

Z czego składa się to badanie? Obserwacja 167 kolejno zakażonych osób, od pacjenta zero zarażonego w Chinach w dniu 21 maja. codziennie, Testy PCR Dokonano ich na pojedynczych przypadkach kontaktu, a wyniki obserwacji były jednoznaczne: A szybsze zanieczyszczenie, cztery dni w porównaniu do sześciu w przypadku klasycznej odmiany Koronawirus choroba. Naukowcy poinformowali również, że miano wirusa, zgodnie z ich obserwacjami, było 1260 razy większe niż miano wirusa klasycznego koronawirusa.

Możemy być bardziej zaraźliwi i starsi, ponieważ wirus replikuje się szybciej, a ilość wirusa w nosie jest znacznie wyższa.‘, on tłumaczy Sandrine Sarrazin, badacz INSERM w Centrum Immunologii Marsylia Lumeni, do naszych kolegów z paryski. Kontynuować:Stąd znaczenie ograniczenia transmisji, aby uniknąć pojawienia się zmiennych, które mogą stać się irytujące.”.

Już 8 maja Światowa Organizacja Zdrowia przez swojego głównego naukowca ostrzegała przed rosnącym zarażeniem wariantem delta, Toksyczność SwaminathanaZauważając, że ten szczep wirusa “Ma mutacje, które zwiększają szybkość przenoszenia, co może również czynić je odpornymi na przeciwciała powstałe w wyniku szczepienia lub naturalnego zanieczyszczenia.”.

READ  Dowiedz się, kiedy będziesz kwalifikować się do szczepienia

za alternatywny co lub coKim jest Jest zaliczany do najgroźniejszych szczepów wirusa, ze względu na to, co nasi koledzy Zachód Francji, “Jeden z najwyższych wskaźników infekcji„ale także ze względu na jego zdolności”Przezwyciężenie obrony zapewnianej przez szczepienia i śmiertelność pacjentów„Według świata. I żeby było jasne, że same szczepienia nie wystarczą w Indiach”Ponieważ epidemia dotyka tysiące ludzi i mnoży się tak szybko, że trudno ją powstrzymać“.”Osiągnięcie wskaźnika 70-80% zajęłoby miesiące, jeśli nie lata.„Od ufortyfikowanej ludności Indii trwa nadal Toksyczność Swaminathana.

Eksplozji w przypadkach zanieczyszczenia w kraju nie można po prostu przypisać zmiennej delta, która, jak się wydaje, miała miejsce, według głównego naukowca wKim jest, “Niedługo opuść czujność„Na długo przed opanowaniem epidemii na jej ziemi”.Duże masowe zgromadzeniaKontynuować:Te wczesne znaki zostały pominięte, dopóki transmisja nie osiągnęła punktu, w którym start był pionowy.”.

Aby opanować epidemię, jest tylko jedno rozwiązanie: wprowadzić sprawdzone środki zdrowotne, takie jak odosobnienie lub godzina policyjna, których Indie odmówiły w tamtym czasie. “Im bardziej wirus się namnaża, rozprzestrzenia i przenosi, tym większe ryzyko mutacji i adaptacji„Przyrosty, ostrzegł Toksyczność Swaminathana. Kontynuować:Warianty, które kumulują dużą liczbę mutacji, mogą stać się oporne na nasze obecne szczepionkiDoszła do wniosku:Będzie to problem dla całego świata”.