Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: najpierw uspokajające dane dotyczące Omicron, afrykański urzędnik wzywa do ostrożności

Dyrektor Centrum Kontroli Chorób (CDC) w Afryce powiedział w czwartek, że dane z RPA wskazują, że wariant koronawirusa COVID-19 firmy Omicron jest o 70% do 80% mniej niebezpieczny niż Delta. .

Opublikowane w środę badanie południowoafrykańskie wykazało, że osoby z Omicronem w październiku i listopadzie w tym kraju były o 80% mniej narażone na hospitalizację niż osoby z innym wariantem w tym samym okresie.

Przeczytaj także:
Dobra wiadomość świąteczna: Omicron może spowodować 5 razy mniej hospitalizacji niż Delta, według pierwszych danych z RPA

„Musimy interpretować dane z RPA z najwyższą ostrożnością”.Dyrektor afrykańskiego CDC, John Nkengasong, powiedział podczas konferencji online. „To wciąż wczesne dni i istnieje lokalny kontekst zdrowotny”.

„Bądźmy ostrożni, aby nie ekstrapolować tego, co obserwujemy w RPA na cały kontynent, a nawet na cały świat.„, on dodał.

Młodsza populacja w Afryce

John Nkengasong powiedział, że stosunkowo młoda populacja RPA mogła odegrać rolę w obserwacjach wpływu wariantu Omicron na ten kraj, jednocześnie zauważając, że nie wszystkie kraje mają taki sam wskaźnik zachorowań. Szczepionka.

Dwa badania w Wielkiej Brytanii wykazały również, że ryzyko hospitalizacji jest mniejsze w przypadku Omicron, choć w mniejszym stopniu.

Przeczytaj także:
Omicron: Ryzyko hospitalizacji w Delcie jest o 40% niższe, potwierdza angielskie badanie. Czy nowa alternatywa zakończy epidemię?

Wszystkie szczepionki tracą skuteczność przeciwko Omicronowi w różnym stopniu, powiedział John Nkengasong i wezwał wszystkich niezaszczepionych Afrykanów do przyjęcia dawki przypominającej.

„Jest szczególnie jasne, że wariant Omicron stanowi wyzwanie dla wszystkich szczepionek”, powiedział John Nkengasong, zauważając, że zaledwie 10% populacji Afryki zostało w pełni zaszczepionych.

READ  Były policjant Derek Chauvin został skazany za „morderstwo”.