Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Evolution of the Epidemic, Prognozy Instytutu Pasteura na to lato

Przez Laurent P. Opublikowano 28 kwietnia 2021 12:38 Zaktualizowano 28 kwietnia 2021 14:41

Jak może rozwinąć się epidemia Covid tego lata? Na pytanie, na które Instytut Pasteura starał się odpowiedzieć, w poniedziałek 26 kwietnia przedstawił swoje letnie prognozy. Założenia budzące obawy o „znaczący wzrost przypadków hospitalizacji”, „w przypadku wyjątkowo szybkiego zniesienia środków hamujących 15 maja”. I jesienią wrócić do normalności w tych warunkach.

jakEpidemia tego lata ? Pytanie, które dręczy wielu Francuzów i innychInstytut Pastor Spróbuj odpowiedzieć przez wiele Oczekiwania Został odsłonięty w poniedziałek 26 kwietnia. Te rzeczy są szczególnie jasne:Jeśli środki hamujące zostaną zniesione bardzo szybko 15 maja, nawet przy optymistycznych założeniach co do wskaźnika szczepień„, a”Znaczący wzrost można zaobserwować w szpitalach„Co daje 2000 do 3000 hospitalizacji dziennie, jak podkreślają naukowcy z instytutu”.

Oczekiwania uwzględniające wiele czynników, takich jak wpływ obecnie stosowanych środków, tempo demontażu w przyszłości, kontynuacja kampanii szczepień czy wpływ wariantu angielskiego na terytorium. „Te scenariusze nie są oczekiwaniamiChciał też wyjaśnićInstytut Pastor. I do dalszych działań:Opisane ścieżki zależą od przyjętych założeń; Jeśli założenia nie zostaną spełnione, obserwowana dynamika może różnić się od oczekiwań„Badacze ostrzegali przed początkiem dokumentu”.

Wśród nich OczekiwaniaScenariusze są bardziej optymistyczne, jak te, w których Zmienna języka angielskiego Będzie tylko o 40% bardziej zaraźliwa, a hospitalizacji mniej, osiągając od 500 do 1500 przyjęć dziennie. „Stopniowe znoszenie tych środków mogłoby opóźnić odwołanie do czasu, gdy kampania szczepień będzie postępować, zmniejszając powagę odwołania.I aby wskazać znaczny spadek od 1 maja:Model ogólny przewiduje zmniejszenie liczby przyjęć do szpitala, chociaż niektóre modele indywidualne przewidują zamiast tego plateau.Kontynuowali to.

READ  Profilaktyka raka szyjki macicy: droga niepowodzenia

Oczekiwania, które pozostają do zweryfikowania, orazInstytut Pastor Wolę uważać na różne wspomniane scenariusze. „Trudno jest określić wpływ klimatu na przenoszenieNa przykład instytut apeluje o to, żeby ustalić szczepieniaOczekiwania pogorszą się, jeśli nie uda nam się osiągnąć tych celów”.

Wróć do normalnego życia jesienią, zgodnie z oczekiwaniami

Oczekiwania ujawniły się kilka dni po innych prognozach Instytutu Pasteura, dotyczących powrotu tym razem do normalności i znalezienia wyjścia z kryzysu. Czy Francja wkrótce doczeka się końca tunelu? Oczywiście zdaniem wielu badaczy i lekarzy, którzy na początku kwietnia szacowali Wróć do normalnego życia Od lata do jesieni 2021 r. Z bokuInstytut Pastor, Idziemy dalej, ujawniając badanieWtorek, 6 kwietnia, kilka możliwych scenariuszy wyjścia w zależności od kursu szczepionka. Ich oczekiwania są jasne: aby jesienią powrócić do normalności, należałoby osiągnąć bardzo wysoki wskaźnik szczepień.

Dlatego według modeliInstytut PastorJesienią zaszczepienie 90% osób w wieku powyżej 65 lat i 70% osób w wieku od 18 do 64 lat nie wystarczy, aby trwale usunąć zdrowe gesty i środki. Winić go Zmienna języka angielskiego, Bardziej zaraźliwa, która według prognoz instytutu zwiększy R-0 do 4 tej jesieni, znacznie wyżej niż w szczytowym okresie. Pierwsza fala, W marcu 2020. To także wina A. Niski wskaźnik szczepieńDotyczy to tylko 20% Francuzów. Prognozy zakładające udokumentowanie codziennych hospitalizacji będą nadal przekraczać 1000 osób.

Nawet w optymistycznych scenariuszach obecne zamiary szczepień mogą nie pozwolić francuskiej populacji na pełne złagodzenie środków kontroli. Jeśli to możliwe, szczepienia dziecięce mogą pomóc w osiągnięciu tego celu.On tłumaczyInstytut Pastor. Z drugiej strony, pomimo tego scenariusza, mieszkanie w dzwonie z zamknięciem i godziną policyjną nie będzie już korzystne:Środki kontrolne powinny zostać utrzymane, a wskaźniki transmisji obniżone w populacji ogólnej o 15–27% w porównaniu z całkowitym scenariuszem uruchomienia. Dla porównania, w okresie blokady marzec-maj 2020 r. Stawki za transport spadły o 80%.Naukowcy kontynuują.

READ  Czy naprawdę powinniśmy obawiać się piątej fali Covid-19 tej jesieni? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja

I związane z b Odporność grupowa ? Według instytutu możliwe jest osiągnięcie:Jeśli kampania szczepień dotyczy tylko populacji dorosłych, przy R0 = 4, ponad 90% dorosłych powinno zostać zaszczepionych w celu całkowitego złagodzenia środków kontrolnych, które należy wziąć pod uwagę.Uczeni wyjaśnili, a jeśli tak było Szczepionki Jest skuteczny i bezpieczny dla dzieci. Liczby te można przejrzeć poniżej:Szczepienie 60-69% osób w wieku 0-64 lat i 90% osób w wieku powyżej 65 lat„Osiągnąłby cel. Dlatego w wielkim interesie rządu jest to, że będzie musiał przekonać więcej ludzi o potrzebie szczepień.