Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: zdumiewający przełom w wariancie delta

Czy zdumiewający pośpiech do ośrodków szczepień wystarczy, aby powstrzymać rosnącą falę infekcji? Pomiędzy rytmem zastrzyku a stanem zapalnym właśnie rozpoczął się gorączkowy wyścig. Epidemia przyspiesza: wszystkie liczby zbiegają się w tym kierunku. Naprawdę” Wirusowe Tsunami ONZ „Co grozi, jak wskazał w wywiadzie udzielonym nam przez Gabriela Attala, oficjalnego rzecznika rządu? Jeszcze tam nie dotarliśmy, ale pogoda naprawdę się pogarsza.

Skauci to rosnące wybrzuszenie. Próg 10 tys. nowych spraw dziennie nie został przekroczony od końca maja. To jest Sporządzono od soboty. Najnowsza publikacja Public Health France nie napawa optymizmem. Odnotowując, że „pogorszenie sytuacji przyspieszyło wraz ze wskaźnikiem infekcji dotykającym wszystkie grupy wiekowe (…) i wszystkie regiony”, Narodowa Agencja odnotowuje „bardzo silną dynamikę transmisji”, w szczególności ze względu na zmienną delta. Według epidemiologów w ciągu dwóch do trzech tygodni ten wzrost skażenia powinien być Sprawia, że ​​czuje się nawet w szpitalach. Z jaką surowością? Za wcześnie na ogłoszenie.

Dziesięć razy mniej zanieczyszczeń po szczepieniu

Mamy teraz mocne dowody, aby to udowodnić Zakażenie zmniejsza się, gdy jesteś zaszczepiony. Odile Launay, specjalistka od chorób zakaźnych w Cochin Hospital (Paryż, XIV wiek), która zachęca tych, którzy wahają się, aby nie przegapili łodzi, zapewnia Odelle Launay, że mamy około 10 razy mniejsze ryzyko przeniesienia choroby. „Nadszedł czas, aby zaszczepić wszystkich, ponieważ im dłużej wirus może się rozprzestrzeniać, tym większe ryzyko pojawienia się odpornych wariantów” – ostrzegła.

W Wielkiej Brytanii, gdzie pandemia szaleje, z ponad 50 000 nowych infekcji dziennie, ryzyko to jest tak wysokie, żeGrupa wpływowych międzynarodowych naukowców zwana rządem Zrewidować swoją decyzję o przejściu do ostatniego etapu likwidacji. Jak powiedzieli, ryzyko polegało na „podważeniu wysiłków na rzecz kontroli epidemii nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w innych krajach”.

READ  20 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę, jaka jest pozostała strategia?

Niestety premier Boris Johnson tak tego nie słyszy. W niedzielę podkreślił, że „dogodny czas” na zniesienie ostatnich restrykcji i wezwał mieszkańców do zachowania czujności. „Proszę uważać”, powiedział w filmie opublikowanym na swoim koncie na Twitterze, odnosząc się do „poważnej infekcji” wariantu delta. Jak na ironię, w przypadku kontaktu z ministrem zdrowia, w niedzielę został zmuszony do umieszczenia go w izolatce.