Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porzucanie planety w kryzysie: dlaczego wyścig kosmiczny miliarderów nie jest dobrą wiadomością


Kosmiczna i kosmiczna turystyka |
Richard Branson prezentuje statek kosmiczny Virgin Galactic II 19 lutego 2016 r. | Źródło: Getty Images

Cztery minuty, które miliarder Richard Branson Przekraczanie granic kosmosu w ten weekend jest historycznym osiągnięciem dla rozwijającej się branży turystyki kosmicznej. . Jednak jest wielu, którzy twierdzą, że Richard Branson i inni miliarderzy mają zły cel celowania w gwiazdy, pozostawiając planetę pełną problemów, które mogą rozwiązać wielkie inwestycje.

Richard Branson, 71 lat, podróżował w swoim statku kosmicznym około 80 km nad powierzchnią Ziemi Galaktyka Panny. Celem tego lotu była „ocena prywatnych doświadczeń astronauty”. W ten sposób miliarder pokonał swojego kolegę Jeffa Bezosa w prywatnym wyścigu kosmicznym.

Najbogatszy człowiek na świecie, założyciel Amazona, planuje na swoim statku polecieć w kosmos niebieskie pochodzenie 20 lipca. Jego podróż zabierze go wyżej niż Richarda Bransona. Jeff Bezos Towarzyszy mu inny kosmiczny turysta, który zapłacił 28 milionów dolarów Aby dostać miejsce w locie kosmicznym.

Elona Muska Nie ogłosiła (jeszcze) zamiaru podróży w kosmos, ale jej firma, SpaceXMiliarder zadeklarował, że jego głównym priorytetem jest uczynienie z ludzi „gatunku międzyplanetarnego”.
Dla wielu obserwatorów skupienie się na zajmowaniu przestrzeni z ogromnymi sumami pieniędzy pojawia się w szczególnie krytycznym momencie dla Ziemi: pandemia COVID-19 nadal niesie ze sobą wiele istnień ludzkich, a historyczne fale upałów zakorzeniają się. Obawiam się, że globalne ocieplenie osiągnęło niebezpieczny poziom. Tymczasem Organizacja Narodów Zjednoczonych wielokrotnie ostrzegała, że ​​rozprzestrzenianie się głodu może uderzyć w biedne kraje z powodu pandemii. Wreszcie, w poniedziałek 12 lipca, Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała swój raport Roczny raport. w 2020 roku, 811 milionów ludzi Byli niedożywieni.

Czy ktoś jeszcze martwi się, że miliarderzy ścigają się we własnych wyścigach kosmicznych, ponieważ rekordowe fale upałów powodują „chmury ziejące ogniem” i pieczą morskie stworzenia w ich muszlach? ”, na Twitterze Czwartek, 8 lipca, były Sekretarz Stanu USA ds. Pracy, Robert Reich.

Jednak krótka podróż Richarda Bransona w kosmos nie była całkowicie pozbawiona wartości naukowej. Sirisha BandlaWiceprezes do spraw rządowych i operacji badawczych, Virgin Galactic, również był w locie i przeprowadzał eksperymenty z ekspresją genów roślin. Ten sam eksperyment przetestował również wykonalność badań naukowych na pokładzie lotów kosmicznych Virgin Galactic.

READ  Aktualności | Koronawirus: nowy spadek liczby usług opieki krytycznej

W ostatnich latach sektor prywatny podjął inicjatywy rządowe w zakresie podróży kosmicznych. Wystrzelenie astronautów NASA z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie przez SpaceX w maju 2020 r. było pierwszym startem załogowego lotu na amerykańskiej ziemi od 2011 r. W ten sposób SpaceX stało się pierwszą prywatną firmą, która wysłała astronautów na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w tym samym okresie. Zadanie. Elon Musk został od tego czasu wybrany do stworzenia kolejnych statków kosmicznych Misja Artemidy Od NASA, która ma na celu wysłanie astronautów na Księżyc. Jednak przejście na prywatyzację nie tylko postawiło firmy miliarderów na czele osiągnięć naukowych, ale także przyspieszyło tworzenie programów turystyki kosmicznej, obecnie przeznaczonych dla zamożnych. Mówiliśmy już o luksusowych hotelach kosmicznych: firma Orbital Assembly Corp. Na początku tego roku ogłosił, że planuje wybudować hotel, który może pomieścić do 280 osób, nazwany Stacja Voyager, który zostanie otwarty w 2027 roku. Firma ma nadzieję na współpracę ze SpaceX jako partnerem przy tym projekcie.
Według dyrektora wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, David Beasley, Musi być 6 miliardów dolarów zapisać 41 milionów ludzi umrze z głodu W tym roku na świecie. W zeszłym miesiącu David Beasley opublikował tweeta wzywając Elona Muska, Richarda Bransona i Jeffa Bezosa do współpracy w walce z globalnym głodem: „Możemy to szybko naprawić!”

za Petycja Zebrało więcej niż jedną szeroko podzielaną prośbę, aby Jeff Bezos nie mógł wrócić na Ziemię 150 000 podpisów. „Miliarderzy nie powinni być… na Ziemi ani w kosmosie, ale jeśli zdecydują się odejść, powinni zostać” – powiedział składający petycję na Change.org.

READ  Naukowcy rejestrowali aktywność mózgu pacjenta w chwili jego śmierci. Oto co zobaczyli

Artykuł przetłumaczony z magazynu Forbes – autor: Nicholas Rayman

<<< Przeczytaj także: Turystyka kosmiczna: 225 tys. euro za pierwszy bilet w kosmos! >>>