Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: na Antarktydzie odizolowana baza belgijska nie jest odporna na eksplozję przypadków

Międzynarodowa Fundacja Polarna

Belgijska stacja Princess Elisabeth Polar na Antarktydzie również była świadkiem eksplozji przypadków Covid-19 pod koniec grudnia 2021 r.

Międzynarodowy — Covid-19 wkrada się nawet w nieoczekiwanych miejscach. Od połowy grudnia stacja polarna Księżna Elżbieta belgijski umiejscowiony w biegun południowy Dostrzegł jednak również eksplozję problemów środki zdrowotne Odkryj rygorystyczne procedury przestrzegane przez naukowców Soirmag 28 grudnia zeszłego roku.

Dostęp wirus Na tej podstawie, gdzie obecnie są 33 osoby, sięga 14 grudnia, kiedy członek, który przybył tydzień temu, uzyskał wynik pozytywny. Został umieszczony w odosobnieniu i przeprowadzono testy na innych podróżnych: dwóch z nich również dało wynik pozytywny na Covid-19.

Zrzut ekranu Map Google

Zrzut ekranu Google Maps ze stacji polarnej belgijskiej księżniczki Elisabeth na Antarktydzie.

Pomimo ewakuacji tych trzech 23 grudnia wirus nadal się rozprzestrzeniał, zgodnie z tym, co stwierdzono SoirmagJedna trzecia członków stacji została ranna pod koniec grudnia. Jednak nie było żadnych poważnych objawów, których można by żałować: wszyscy otrzymali podwójną dawkę szczepionki – warunek konieczny do dołączenia do reguły – i przynajmniej jeden otrzymał zastrzyk przypominający.

Zanieczyszczenie spowodowane omikronem?

na łańcuchu ABCNikt już nie jest chory, powiedział we wtorek 4 stycznia Josef Cheek, kierownik projektu w Polar International. „Wszyscy szybko stawali na nogi. Objawy obejmowały ból gardła, czasami lekką gorączkę, zmęczenie i ból głowy”.

Wyjaśnił, że wszyscy naukowcy mają możliwość ewakuacji bazy 12 stycznia, ale do tej pory odmawiali kontynuowania badań. „Pandemia była niewielkim utrapieniem, każdy, kto uzyskał wynik pozytywny i musiał przejść kwarantannę, wrócił do pracy” – powiedział.

Władze zastanawiają się teraz, gdzie została zarażona pierwsza osoba, podczas gdy podróżujący do bazy nie tylko zostali zaszczepieni, ale także wykonali kilka testów PCR i przestrzegali dziesięciodniowej kwarantanny w Afryka Południowa, Obowiązkowy przejazd na Antarktydę. Według wirusologa, z którym skontaktował się belgijski sekretariat arktyczny, rezydencja ta znajduje się w Afryce Południowej, kraju, do którego należy ten wysoce zaraźliwy gatunek. Omikrona, będzie dokładnie przyczyną zanieczyszczenia.

READ  Czy będziemy produkować prąd z kosmosu?

Jednak stacja księżniczki Elisabeth Polar nie jest jedyną, która zaraziła się wirusem na Antarktydzie. W grudniu 2020 r. 36 pracowników uczestniczyło w bazie wojskowej w Papryczka chili Na tym zamarzniętym kontynencie była pozytywna.

Zobacz także na The HuffPost: Covid: 2 Francuzki pozytywne co sekundę, przypadek kontaktu „10% populacji”, alert Ferran