Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Jaka jest sytuacja epidemiologiczna w Oksytanii w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego?

Torby szkolne są gotowe. W przeddzień nowego roku szkolnego wraz z rozprzestrzenianiem się epidemii Covid-19 i po bardzo dużym ożywieniu epidemiologicznym tego lata, oceniamy sytuację w regionie.

„Może nastąpić wzrost zanieczyszczenia” – ostrzegł gość z France Inter Jean-Michel Blanquer w środę, 1 września, w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego. Minister edukacji chce jednak być optymistą w czasie, gdy sytuacja pandemiczna w całym kraju wydaje się wreszcie poprawiać.

Jeśli we wtorek, 31 sierpnia, francuskie zdrowie publiczne zgłosiło 19425 nowe zanieczyszczenia Koronawirus i 136 zgonów związanych z tą chorobą w ciągu 24 godzin, wskaźniki infekcji pozostają wysokie w stolicy Francji, a zwłaszcza w Oksytanii.

Przeczytaj także – Raport Covid-19: 136 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin we Francji i powrót szczepień młodych ludzi do regionu

Wskaźniki infekcji są nadal wysokie

W szczególności Gard i Hérault, gdzie współczynnik zapadalności wynosi odpowiednio 335 i 348 przypadków na 100 000 mieszkańców, co znacznie przekracza próg 50 przypadków na 100 000 dla województwa, które należy rozpatrywać w pogotowiu.

Dzięki najnowszym danym zebranym przez tracker Covid, cały nasz region jest w pogotowiu. Jednak stawki spadają w większości departamentów, po znacznym wzroście w okresie letnim.

Wzrasta liczba szczepień

W swoim najnowszym biuletynie epidemiologicznym (wydawanym co trzy dni) 31 sierpnia regionalna agencja zdrowia w Oksytanii nalega na szczepienia w celu „beztroskiego” powrotu do szkoły.

Biuletyn wskazuje, że 2 na 3 młodych ludzi w wieku od 12 do 17 lat rozpoczęło procedurę szczepień w Oksytanii: 66% otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 49,1% otrzymało już pełną szczepionkę.

Przeczytaj także – Covid-19 i powrót do szkoły: szczepienie nauczycieli musi być priorytetem według WHO

Hospitalizacja, wskaźnik pozytywności…

W regionie donosi ARS. 1234 hospitalizacje In Progress we wtorek 31 sierpnia wieczorem lub 15 więcej w 4 dni. Spośród tych, którzy byli hospitalizowani, 308 jest na oddziale intensywnej terapii i intensywnej terapii, trzy razy więcej niż w momencie publikacji poprzedniego biuletynu.

READ  Co to jest „czarny grzyb”, który zaraża pacjentów zakażonych wirusem?

Do tej pory od początku epidemii w marcu 2020 r. w regionalnych placówkach służby zdrowia odnotowano 4944 zgony, czyli 38 dodatkowych zgonów w ciągu 4 dni.