Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coś dziwnego dzieje się z sondą międzygwiezdną Voyager 1

Voyager 1 kontynuuje eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej. Jednak sonda NASA boryka się z tajemniczym problemem, co jednak nie przeszkadza jej w przesyłaniu danych naukowych.

44 lata po wydaniu w kosmosieVoyager 1 jest nadal aktywny. Statek, który obecnie eksplorujesz ośrodek międzygwiezdnyAle staje przed bardzo dziwnym problemem. ” Badamy tajemniczą zagadkę z Voyager 1 NASA mówi na Twitterze 19.2022.

sonda, która Obecnie jest od nas oddalony o 23,3 miliarda kilometrów i nie przestał przesyłać nam danych naukowych planeta. Voyager 1 również kontynuuje wykonywanie poleceń, które do niego wysyłamy. Problem dotyczy podsystemu o nazwie AACS (Wlać ” System wyrażania i kontroli postaw AACS służy do sterowania manewrami kierunkowymi i wysokościowymi Voyagera 1. Jest to również system AACS, który utrzymuje antenę Voyagera 1 w kierunku Ziemi, co jest niezbędne do transmisji danych.

NASA wyszukuje usterki z sondą Voyager 1

« Wszystko wskazuje na to, że AACS nadal działa, ale zwrócone dane telemetryczne są nieprawidłowe „,” wyjaśniać NASA. Na chwilę obecną sytuacja nie uruchomiła systemu ochrony przed awarią znajdującego się na pokładzie sondy. Spowoduje to przełączenie Voyagera 1 w „tryb awaryjny”, co oznacza, że ​​nadal będą wykonywane tylko niezbędne czynności.

Statek kosmiczny Voyager, ilustracja. // źródło : NASA/JPL-Caltech (przycięty obraz)

Ponadto NASA zauważa, Sygnał sondy Voyager 1 również nie uległ osłabieniu, co wskazuje, że antena o wysokim wzmocnieniu pozostaje w określonej orientacji względem Ziemi. Zespół odpowiedzialny za sondę będzie nadal monitorował odbierany sygnał, aby lepiej zrozumieć naturę problemu – określając, czy problem pochodzi bezpośrednio z AACS, czy z innego systemu.Możliwe również, że źródło problemu nie może być zdecydowany i że zespół musi tylko dostosować się do sytuacji.

To wszystko wymaga czasu, ponieważ Voyager 1 jest tak daleko od Ziemi, że wysłanie wiadomości i otrzymanie odpowiedzi zajmuje około dwóch dni. NASA nie jest zaskoczona problemem, z którym mamy obecnie do czynienia: musimy pamiętać, że sprzęt ma około 45 lat, czyli znacznie dłużej niż oczekiwano (pierwsza misja zakończyła się w 1989 roku). Ośrodek międzygwiazdowy to także szczególne środowisko, które nie jest już zależne od Soleilnutr gwiazdaa zatem może mieć nieoczekiwany wpływ na sondy.

Więcej

Artystyczna wizja Voyagera 1. // Źródło: NASA / JPL-Caltech