Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o jego rozprzestrzenianiu się w Afryce?

Zrozumienie sposobu, w jaki wirus rozprzestrzenia się w Afryce, jest niezbędne, aby umożliwić jej poprawę obrony, a wszystko to ograniczone stanem infrastruktury zdrowotnej.

aPrzy około 6,3 miliona zarejestrowanych zakażeń i 160 000 zgonów liczba oficjalnie zgłoszonych przypadków osiągnęła has Afrykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Wydaje się to wskazywać, że Covid-19 niewiele się rozprzestrzenia w Afryce: ponieważ częstość infekcji tym koronawirusem będzie mniejsza niż 1%. Jednak historia opowiedziana pierwszymi wynikami badań seroprewalencji, które umożliwiają oszacowanie odsetka osób, które miały kontakt z wirusem poprzez wykrycie przeciwciał obecnych w ich organizmach, jest zupełnie inna. Próbki i analizy z różnych populacji (dawców krwi, opiekunów, populacji ogólnej itp.) już wskazują na wysoką częstość występowania zakażenia SARS-CoV-2, Średnio około 20%, a do 60% w zależności od lokalizacji. Rozprzestrzenianie się Covid-19 w Afryka Więc może być znacznie potężniejszy niż reklamowany. Jak tłumaczy tę pozorną rozbieżność między liczbą potwierdzonych przypadków a wynikami badań serologicznych? Jaka jest prawdziwa dynamika epidemii w Afryce?

Przeczytaj takżeSzczepionka Covid-19 produkowana w Afryce: Kapsztad wybiera Pfizer-BioNTech

testy serologiczne

Kiedy wirus dostanie się do naszego ciała, nasz układ odpornościowy wykrywa białka (zwane również antygenami) i wytwarza przeciwciała. Będą one następnie przyłączać się do białek wirusowych dla el […] Czytaj więcej

READ  Occitanie: The Tiger Mosquito powrócił, dowiedz się, czy twoje miasto jest kolonią