Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co ujawniają pierwsze analizy zebranych materiałów

Co ujawniają pierwsze analizy zebranych materiałów

Materiał ten odkryto z asteroidy Bennu poza kompleksem próbek misji OSIRIS-REx. – Źródło: Biuletyn/NASA TV/AFP

przeciwko’To co najmniej wstępna analiza. Ponieważ jest to tylko kwestia kilku ziaren materiału, które przypadkowo zostają uwięzione na zewnątrz metalowego pojemnika zawierającego główną próbkę pobraną z powierzchni próbki. asteroida Beno, Przez amerykańską sondę Ozyrys Reks20 października 2020 r., około 300 milionów kilometrów od Ziemi.

Cenny ładunek Przylatuje na naszą planetę 24 września Którego zespoły NASA nie wydobyły jeszcze z jej trumny. Są zbyt zajęci tworzeniem materii pozaziemskiej, którą otrzymali w nagrodę. „Ale także dlatego, że ważne jest, aby nie mylić tych dwóch rzeczy” – wyjaśnia Guy Lebourel, kosmochemik z Obserwatorium na Lazurowym Wybrzeżu, który wkrótce przeprowadzi analizy próbek z Bennu. „Wyobraźcie sobie na przykład, że z pojemnika wypadła tylko niebieska kulka, a w środku była kulka czerwona i niebieska. Głupotą byłoby wszystko mieszać.”

    - Źródło: © Al-Nashra / NASA / Agence France-Presse

– Źródło: © Al-Nashra / NASA / Agence France-Presse

To zdjęcie wykonane 11 października 2023 roku przedstawia zewnętrzną część kolektora próbek misji OSIRIS-REx. © Biuletyn/NASA/AFP

Potencjał węgla i wody

Jednak to, co pokazano, jest bardzo zachęcające, ponieważ analizy te już wskazują, że Bennu zawiera dużo węgla – pierwiastka chemicznego, z którego powstało życie na Ziemi – a także minerałów wodnych.

„Wczoraj użyto słowa: […] Czytaj więcej

READ  Ochrona, ponowna infekcja... Jaką odporność rozwija się po zakażeniu omikronem?