Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co ten meteor można zobaczyć w środę na południowo-zachodnim niebie?

Co ten meteor można zobaczyć w środę na południowo-zachodnim niebie?

Podstawowy
W środę wieczorem w południowo-zachodniej Francji zaobserwowano bardzo jasny meteor. Zjawisko to nie jest rzadkie, ale zawsze jest niesamowite.

Jeśli spojrzysz w niebo w środę wieczorem około 21:00 i będziesz w południowo-zachodniej Francji, być może będziesz miał szczęście i zobaczysz spadającą gwiazdę, która była nieco jaśniejsza niż zwykle. Meteoryt widziało już kilku świadków.

Przeczytaj także:
wideo. Meteoryt uderzył w jego ogród: wydarzenie, które w XXI wieku zaobserwowano tylko trzy razy

Jego przejście zostało już wcześniej potwierdzone stronie internetowej Sky Watch Który zawiera listę materiałów pozaziemskich, które przez niego spadają na Ziemię Uwagi mieszkańców. Ten partycypacyjny program naukowy jest wspierany przez Projekt Freebone (Fireball Recovery and Inter Planetary Observation Network), utworzona w 2013 r. i finansowana przez Narodową Agencję Badań (ANR), aby zrozumieć ciała niebieskie, z których pochodzą meteoryty. Na terytorium Francji zainstalowano około stu kamer do fotografowania nieba i analizy obrazów zjawisk optycznych.

https://t.co/gpPRsdsf1D ! Zachęcamy do składania zeznań, jeśli widzieliście to auto ☄️ https://t.co/07CXvAIfsD

– Vigie-Ciel (@VigieCiel) 28 lutego 2024 r

Jeśli chodzi o gwiazdę środowego wieczoru, jej źródło nie zostało jeszcze ustalone. „Mówimy o meteorycie w przypadku obiektów o średnicy mniejszej niż metr i z pewnością tak jest. Jeśli przekracza metr, jest to meteoryt i jest jasny jak księżyc w pełni. Meteoryt, który wchodzi do atmosfery staje się meteorytem, ​​a potem meteorytem.” „Kiedy uderza w ziemię” – wyjaśnia Olivier Sange, redaktor naczelny strony internetowej Cité de l'espace.

Przeczytaj także:
wideo. Lotte i Garron: Dlaczego meteoryt jest dla naukowców na wagę złota

„Zainteresowania naukowe monitorowaniem i odzyskiwaniem meteorytów”

„Mamy do czynienia z czymś zwyczajnym, ale od kilku lat ściśle monitorujemy te zjawiska za pomocą Skywatch i sieci FRIPON. Ich kamery analizują prędkość meteoroidów, rekonstruują ich trójwymiarową ścieżkę i ustalają, gdzie spadły meteoroidy, ponieważ „nie naukowym zainteresowaniem jest ich odzyskiwanie w celu ich zbadania” – dodaje Olivier Sange. „Meteoryty spadają codziennie, ale dzięki tej sieci możemy wyjść poza proste świadectwa i możemy zweryfikować zasadność tego zjawiska”.

READ  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: Astronauta Thomas Bisquet staje się fryzjerem w kosmosie