Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci i młodzieży wzrósł czterokrotnie w ciągu 30 lat

Według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci i młodzieży wzrósł czterokrotnie w ciągu 30 lat

Według szacunków opublikowanych w piątek na otyłość wpływa obecnie ponad miliard ludzi na całym świecie, w tym dzieci i nastolatki. Plaga, która dotyka nie tylko kraje bogate.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 2 minuty

Konsultacja lekarska dla pacjenta chorobliwie otyłego w Centrum Opieki i Leczenia Otyłości dla Dzieci i Młodzieży, Les Terrasses, w Niort, 1 czerwca 2016 r.).  (burger/fanny)

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​na otyłość cierpi ponad miliard ludzi na całym świecie. To jedna na osiem osób na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia nie przewidywała przekroczenia tego progu przed 2030 rokiem, ale najnowsze dane opublikowane w piątek, 1 marca w czasopiśmie medycznym skalpel, Badanie, które obejmuje 190 krajów, pokazuje, że otyłość rośnie szybciej niż oczekiwano, szczególnie w krajach o niskich dochodach.

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich 30 lat wskaźniki otyłości wśród dorosłych podwoiły się. Jeszcze bardziej alarmujący jest fakt, że w tym okresie wskaźnik otyłości wśród dzieci i młodzieży wzrósł czterokrotnie. „Mamy tendencję do postrzegania otyłości jako problemu bogatych” Eksperci mówią Ale teraz widzimy, że jest to problem globalny”.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa ten wzrost otyłości za rosnącą formę niedożywienia. Często niedożywienie wiąże się z niedowagą i brakiem pożywienia. Badanie to skutecznie pokazuje również, że na przykład w Erytrei czy Etiopii co piąta osoba dorosła nadal ma niedowagę. Jednak ogólnie rzecz biorąc, w ciągu 30 lat odsetek niedożywionych i otyłych dorosłych na świecie spadł o ponad połowę. Obecnie w większości krajów świata liczba osób z nadwagą jest większa niż liczba osób z niedowagą.

Sytuacji tej towarzyszy wzrost umieralności z powodu innych chorób, takich jak choroby układu krążenia, cukrzyca i niektóre rodzaje nowotworów. Światowa Organizacja Zdrowia nalega, aby w celu skutecznego zwalczania tych dwóch form niedożywienia konieczne było zwiększenie dostępu wszystkich do niedrogiej, zdrowej i pożywnej żywności, zwłaszcza w świetle zmian klimatycznych i wojen, które zwiększają ryzyko żywieniowe.

READ  Od dwóch lat żyją ze skutkami choroby

Nie ma cudownego rozwiązania

NA Ten problem otyłości, Francja znajduje się wśród 50 krajów na świecie o najniższych wskaźnikach. W naszym kraju na otyłość cierpi 17% dorosłych, a u dzieci i młodzieży także 4%. Należy lepiej leczyć tę przewlekłą chorobę, która wpływa na średnią długość życia, poprzez profilaktykę i nawyki związane ze stylem życia. W tym tygodniu wskazała Najwyższa Władza ds. Zdrowia. Niestety nie ma cudownego rozwiązania, wspomina Haas. Operację bariatryczną należy wykonywać jedynie w ostateczności.