Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co się stanie z obecnymi sprawami sądowymi?

To koniec gigantycznego konfliktu. Sprawa arbitrażowa Adidas-Credit Lyonnais, która “mój” Życie Bernarda Tapie, według jego adwokata Hervé Timima, nie skończy się w środę, 6 października, tak jak powinno być na początku. Doprowadziło to do śmierci biznesmena w niedzielę w wieku już 78 „Wygaśnięcie robót publicznych” przeciwko niemu. W związku z tym postępowanie zostanie utrzymane przy orzeczeniu uniewinniającym wydanym przez Sąd Pierwszej Instancji w lipcu 2019 r.

Pod koniec wiosennego procesu sąd apelacyjny miał w środę orzec po raz drugi w tej sprawie. Zostało to ostatecznie odroczone do 24 listopada dla pięciu pozostałych oskarżonych, W tym prezes Orange Stéphane Richard, francuska telewizja dowiedziała się ze źródła sądowego, potwierdzającego informacje z AFP.

Były prezydent Olympique de Marseille jest podejrzany o „sfałszowanie” państwa arbitrażem w 2008 r., którego celem było rozstrzygnięcie jego sporu z Crédit Lyonnais w związku ze sprzedażą Adidasa w latach 90. XX wieku. To orzeczenie arbitrażowe, które pozwoliło mu zgarnąć 403 mln euro, zostało uchylone przez Sąd Apelacyjny w Paryżu, który przyznał, że doszło do oszustwa cywilnego, ze względu na powiązania jednego z sędziów z Bernardem Tapie.

Proces odwoławczy w sprawie arbitrażowej rozpoczął się w październiku 2020 r. Został wkrótce przerwany przez pogarszający się stan zdrowia Bernarda Tapie. Wrócił do pracy w maju, zanim skończył pod nieobecność byłego ministra miasta, który po raz kolejny zapobiegł zachorowaniu na raka. W czerwcu prokuratorzy zażądali kary grzywny w wysokości 300 tys. euro i pięcioletniego wyroku pozbawienia wolności w zawieszeniu za współudział w oszustwie i defraudację środków publicznych.

„Czuję się bardzo smutny i sfrustrowany, ponieważ miał nadzieję na wygraną [ce procès] Przed pójściem. To była kwestia jego honoru”.A Maurice Lanturne, historyczny prawnik Bernarda Tapie, zareagował po jego śmierci. I reklamować: „Będziemy nadal walczyć z nim z żoną i dziećmi” – dodał.

W przypadku zakończenia spraw karnych kontynuowane są postępowania cywilne dotyczące spółek Bernard Tapie. Ponieważ ten ostatni był właścicielem Bernard Tapie Group, największego udziałowca gazety Prowansjaoraz FIBT (Bernard Tapie Financial and Real Estate), do którego należy Hotel de Cavoye w Paryżu, w którym mieszka biznesmen. Nieruchomość szacowana na 80 mln euro.

READ  Drużyna Bundesligi współpracuje z Sorare i wkracza w świat NFT

Przymusowa likwidacja tych dwóch firm w kwietniu 2020 r. utorowała drogę do sprzedaży ich aktywów, aby spłacić ponad 400 mln euro z arbitrażu. Bernard Tapie złożył apelację i tymczasowa rozprawa zaplanowana jest na 7 października, zanim jego prawnicy przedstawią meritum sprawy 9 grudnia. Dokładna wysokość jej długów jest również przedmiotem zaciekłych sporów proceduralnych. Sąd Kasacyjny rozpatruje obecnie apelację.

Pozostaje kwestia dziedziczenia. Spadkobiercy Bernarda Tapie (Dominique Tapie oraz jego żona i synowie Natalie i Stefan Tapie – urodzeni z pierwszego cechu – następnie Sophie i Laurent Tapie) mogą przyjąć sukcesję. Będą wtedy odpowiadać za długi zmarłego i być może będą musieli spłacić je swoimi rzeczami osobistymi, Jak opisano na oficjalnej stronie internetowej Administracji Generalnej.

“Długi nie zostały umorzone z powodu śmierci Bernarda Tapie”, wyjaśnia centrowy poseł Charles de Courson, autor raportu kwestionującego zastosowanie procedur arbitrażowych w sporze między Bernardem Tapie a Credit Lyonnais. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby jego spadkobiercy wybrali sukcesję, ponieważ spuścizna Bernarda Tapie została oszacowana w 2020 roku przez Sąd Handlowy w Bobigny na około 300 milionów euro, a jego długi wynoszą około 400 milionów euro.

Jeśli kwoty dotyczą wszystkich aktywów [les biens] i wszystkich przeciwników [les dettes] Zmarły jest niejasny, inne możliwe rozwiązanie: notariusz sporządza spis inwentarza. Szacunek „Aby zaakceptować zysk z akcji, aby dowiedzieć się, czy zobowiązania są większe niż aktywa, czy nie”, dane Caroline Aren, prawniczki z zakresu prawa spadkowego z Francji 3.

Oczywiście, jeśli rachunek jest na korzyść spadkobierców, mogą oni przyjąć spadek. Z drugiej strony, jeśli odziedziczą więcej długów niż majątku, mogą zrzec się dziedziczenia. W takim przypadku nie będą mogli otrzymać pieniędzy i towarów oraz nie będą musieli spłacać długów. Wtedy państwo będzie miało pierwszeństwo w zapłacie. Jeśli długi pozostają, musimy zająć się pieniędzmi, które mogą być nadal dostępne na spłatę innych wierzycieli. Wreszcie, jeśli brakuje zasobów, „Niektórzy wierzyciele nigdy nie zostaną spłaceni”Aplikuj do AFP Emmanuel Ravanas, adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym.

READ  Riot Games zrekrutowało Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 przeznaczonego do League of Legends MMO