Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co powinniśmy zapamiętać z nocy prawyborów Republikanów i Demokratów w USA

Co powinniśmy zapamiętać z nocy prawyborów Republikanów i Demokratów w USA

W Teksasie w Senacie zmierzy się z Demokratą Alfredem Cruzem

Przedstawiciel Demokratów Colin Allred, były piłkarz NFL, wygrał prawybory Demokratów i w listopadzie zmierzy się z urzędującym republikańskim senatorem Tedem Cruzem.

Colin Allred pokonał swojego głównego pretendenta z Partii Demokratycznej, Rolanda Gutierreza (wybranego do Senatu Teksasu), który zasłynął z nawoływania do zaostrzenia przepisów dotyczących broni po masakrze w Uvalde w maju 2022 r.

Allred powiedział w przemówieniu do swoich zwolenników: „Wstyd za naszego senatora nie jest nieunikniony (…) Możemy wybrać innego. » Ustępujący senator Ted Cruz szczególnie wzbudził gniew swoich przeciwników, kiedy udał się do Cancun w Meksyku w lutym 2021 r. w środku bezprecedensowego i zabójczego mrozu w Teksasie. Allred zapowiedział także, że będzie nawet chronił prawo do aborcji „Ludzie tacy jak Ted Cruz nie mogą zmuszać kobiet do opuszczenia swoich stanów, aby uzyskać potrzebną im opiekę”.

Ze swojej strony Ted Cruz wygrał prawybory Republikanów i nie było żadnego kandydata przeciwko niemu. W 2018 roku Cruz o włos pokonał swojego demokratycznego pretendenta, Beto O'Rourke, różnicą niecałych 3 punktów.

READ  W drodze do Chin lot Delta zawraca w obliczu nowych ograniczeń anty-Covid