Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej czterech zmarłych w Nowym Orleanie w godzinach policyjnych

ten Luizjana We wtorek kontynuowano tragiczną ocenę przejścia
Tornado Ida. Potwierdzono cztery zgony, a ratownicy rozpoczęli poszukiwania osób odizolowanych przez gigantyczną burzę. Zaginął również mężczyzna, który najwyraźniej został zabity przez krokodyla.

Przede wszystkim cofające się wody zaczynają ujawniać rozmiary zniszczeń wzdłuż amerykańskiego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, dokładnie szesnaście lat po huraganie Katrina, który pochłonął ponad 1800 ofiar. W Nowym Orleanie burmistrz miasta, LaToya Cantrell, wydał we wtorek wieczorem zarządzenie nakazujące godzina policyjna noc. W rzeczywistości większość miasta nadal nie ma elektryczności.

Zdjęcia ludzi wyciąganych z zalanych samochodów i zniszczonych domów krążą w mediach społecznościowych, ale szkody w samym Nowym Orleanie pozostają ograniczone. Osoba została zabita przez upadek z drzewa w Prairieville. Władze podały, że drugi zginął, próbując jechać w wodach powodziowych 95 km na południowy wschód od Nowego Orleanu.

Zgodnie z witryną rozwiązywania problemów PowerOutage.plIda opuściła ponad milion nieruchomości w Luizjanie bez prądu. Większość prądu nie została przywrócona we wtorek wieczorem. Firma elektryczna Intergy ogłosiła we wtorek rano, że energia elektryczna może zostać przywrócona już w środę, donosi The Guardian New Orleans Times Picayune. Szpitale prawdopodobnie odniosą korzyści jako pierwsze, a wiele z nich zmaga się z napływem pacjentów z chorobą.
COVID-19Stacje uzdatniania wody i stacje uzdatniania wody.

Liczba ofiar musi wzrosnąć

Ponadto Ida dotknęła nie tylko Luizjany. Policja w Mississippi, gdzie spadły powodzie, powiedziała, że ​​w wyniku zawalenia się drogi zginęły dwie osoby, a dziesięć zostało rannych, z których trzy są w stanie krytycznym. Zastępca gubernatora Luizjany Billy Nungesser ostrzegł we wtorek, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, zwłaszcza w bezpośrednio dotkniętych obszarach przybrzeżnych.

Prezydent Joe Biden ogłosił poważną katastrofę w Luizjanie i Missisipi, dając stanom dostęp do pomocy federalnej. Ale może być konieczne powiększenie tej listy. Ida, obecnie tropikalna depresja, przesuwa się na północny wschód, zagrażając dolinom Tennessee i Ohio.

READ  Sondaż wskazuje, że popularność Jaira Bolsonaro jest niska