Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 268 zabitych i ponad 300 rannych po trzęsieniu ziemi na wyspie Jawa

Bilans jest tymczasowy i ciągle rośnie. W wyniku trzęsień ziemi zginęło co najmniej 268 osób. a trzęsienie ziemi Jego wielkość była odczuwalna w poniedziałek na wyspie przy 5,6 stopnia w skali Richtera indonezyjski Jawa, trzęsące się drapacze chmur aż po stolicę Djakarta.

Według lokalnych władz nowy raport pokazuje, że zakażonych jest ponad 300 osób, a zaginionych jest 31. „Biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które nadal tam tkwią, szacujemy, że liczba zabitych i rannych wzrośnie” – powiedział gubernator Ridwan Kamil. prowincji Jawa Zachodnia.

Brak prądu i niezdolność lekarzy do przeprowadzania operacji na ofiarach

Hermann Suhrmann, szef administracji miasta Cianjur, które znajdowało się w pobliżu epicentrum, mówił ze swojej strony o ciągłym napływie ofiar. Według niego szpital Sayang w Cianjur od czasu trzęsienia ziemi nie ma elektryczności, przez co lekarze nie mogą operować ofiar, a władze potrzebują więcej personelu medycznego ze względu na dużą liczbę pacjentów.

„Setki, a może tysiące domów zostało uszkodzonych” przez trzęsienie ziemi, powiedział Adam, rzecznik administracji Cianjur, który, podobnie jak wielu Indonezyjczyków, występuje pod jednym nazwiskiem. Prezydent Francji Emmanuel Macron wysłał „poruszającą myśl do wszystkich ofiar”, potwierdzając w poniedziałkowy poranek na Twitterze: „Francja solidaryzuje się”.

Panika w stolicy, Dżakarcie, ale nie było rannych

W Dżakarcie nie było natychmiastowych doniesień o obrażeniach lub poważnych zniszczeniach. Ale w stolicy ludzie wybiegali z budynków. Indonezja regularnie doświadcza trzęsień ziemi lub erupcji wulkanów ze względu na swoje położenie na Pacyficznym „Pierścieniu Ognia”, gdzie spotykają się płyty tektoniczne.

W 2018 roku wyspę Lombok i sąsiednią wyspę Sumbawę nawiedziło gwałtowne trzęsienie ziemi, w wyniku którego zginęło ponad 550 osób. Z kolei wyspa Jawa została dotknięta trzęsieniem ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera w 2006 roku w pobliżu miasta Yogyakarta, w wyniku którego zginęło około 6000 osób, a dziesiątki tysięcy zostało rannych. Ale kraj nadal jest naznaczony trzęsieniem ziemi z 26 grudnia 2004 r. o sile 9,1 stopnia w skali Richtera u wybrzeży Sumatry.

READ  Były policjant Derek Chauvin został skazany za „morderstwo”.

Wywołało to potężne tsunami, które zabiło 220 000 ludzi w całym regionie, w tym 170 000 w Indonezji, i jest jedną z najbardziej śmiertelnych klęsk żywiołowych, jakie kiedykolwiek zarejestrowano.