Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej mówi: „Nie ma bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa jądrowego” w Zaporożu

Emmanuel Macron rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim w sprawie „pilnego apelu”

Prezydent Francji i jego ukraiński odpowiednik rozmawiali w poniedziałek telefonicznie. Podczas przemówienia wygłoszonego w Paryżu na międzynarodowej konferencji poparcia dla Mołdawii, która była ofiarą rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Emmanuel Macron już wcześniej jasno dał temu wyraz. „Kontekst, który pozostaje bardzo trudny”z „Znowu bombardowanie Ukrainy, zagrożenie wisi nad elektrownią w Zaporożu”.

Zdaniem prezydenta tak Powiedział, że jest głęboko zaniepokojony. Jeżeli chodzi o Nowe strzały w środek Na Ukrainie, na którą Moskwa i Kijów wzajemnie oskarżają się o zamach bombowy. milimetr. Macrona i Zełenskiego Zwrócił uwagę, że przyczyną obecnej sytuacji jest nielegalna okupacja fabryki przez Rosję. i Zgodził się co do znaczenia kontynuowania wysiłków z MAEA [Agence internationale de l’énergie atomique] Osiągnięcie porozumienia gwarantującego, że w strefie ochronnej nie będzie żadnych sił zbrojnych, regularnych ani najemnych, broni lekkiej ani ciężkiej.Wspomniałem o Elizeuszu.

Podkreślili, że należy zapewnić bezpieczeństwo wszystkich elektrowni jądrowych, w tym elektrowni w Równem i Chmielnickim, które zostały dotknięte pożarem, a także infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania, takiej jak zapora Kachowka, która również była celem.dodał prezydent.

Podczas swojego przemówienia prezydent Macron docenił fakt, że V.I „Każde zwycięstwo militarne Ukrainy, ponowna okupacja obwodu charkowskiego jest jak odzyskanie Chersoniu, Rosja odpowiada nowym bombardowaniem podstawowej infrastruktury Ukrainy”. Według Elizeusza tak Potwierdziła swoją solidarność z Ukrainą i zdecydowanie potępiła rosyjskie ataki na cele cywilne.

READ  Moskwa twierdzi, że „całkowicie wyzwoliła” dzielnice mieszkalne w Siewierodoniecku. Potwierdzona śmierć rosyjskiego generała