Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rolex chce stworzyć nowy zakład produkcyjny w Poole z 2000 miejsc pracy

Po Genewie i Bienne Rolex chciałby osiedlić się w Paulu. Światowy gigant luksusowego zegarmistrzostwa wybrał już drugie miasto w kantonie Fryburg na budowę nowego zakładu produkcyjnego, oznaczonego przez RTS. Rolex planuje stworzyć tam 2000 miejsc pracy i zainwestować miliard franków.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego marki Rolex w strefie przemysłowej Bole, wzdłuż autostrady A12, planowane jest na 2029 rok.

Jednak ustawodawca miasta musi jeszcze zatwierdzić sprzedaż Rolexowi dwóch działek o łącznej powierzchni 100 000 metrów kwadratowych, co odpowiada około dziesięciu boiskom piłkarskim. Projekt będzie musiał również przejść zwykłe procedury dochodzeniowe.

Światowego giganta luksusowego zegarmistrzostwa uwiodło centralne położenie – między Bernem a regionem Jeziora Genewskiego – w Poole i kantonie Fryburg. Tym samym pula rekrutacji wykwalifikowanej siły roboczej jest bardzo duża.

„Projekt o rzadkich rozmiarach”

„Rzadki projekt realizowany w Poole z prestiżową firmą Rolex” — wyjaśnił Olivier Coretti, przewodniczący Rady Stanu we Fryburgu. Kluczem do znaczących inwestycji i wielu miejsc pracy.

„Ten projekt jest na dobrej drodze i władze Fryburga zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić jego powodzenie” – dodał Olivier Curetti.

Projekt zakończony w grudniu

Po skontaktowaniu się z RTS firma Rolex nie chce komentować sprawy, dopóki sprawa nie zostanie podpisana. Jest to plan, zgodnie z informacjami potwierdzonymi RTS przez Departament Ekonomii we Fryburgu, na następny miesiąc.

Wraz z utworzeniem firmy Rolex w Poole, firma promocji gospodarczej z Fryburga trafiła w dziesiątkę. Bo oprócz 2000 nowych miejsc pracy klaster zegarmistrzowski zapewni kilkadziesiąt praktyk zawodowych.

>> Szczegóły forum:

Zobacz, jak gigant Rolex założy działalność w Poole i stworzy tam 2000 miejsc pracy / forum / 2 min. / Dzisiaj o 19:48

Fabrice Gudiano / Fago

READ  Były policjant Derek Chauvin został skazany za „morderstwo”.