Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olaf Scholz ostrzega, że ​​Niemcy „muszą być przygotowane na eskalację” konfliktu

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz na konferencji gospodarczej w Berlinie 22.11.2022 – Tobias Schwarz/AFP

Podczas konferencji gospodarczej w Berlinie kanclerz Niemiec mówiła o sytuacji na Ukrainie, gdzie trwają walki z Rosjanami.

Podczas gdy walki toczą się we wtorek między godz Ukraińcy i Rosjanie są po stronie KinburnOlaf Scholz ostrzegł, że Niemcy powinny być „przygotowane do eskalacji sytuacji na Ukrainie”.

„W świetle rozwoju wojny i wyraźnej i rosnącej porażki Rosji… musimy być gotowi na eskalację” – powiedziała kanclerz Niemiec na konferencji prasowej. opiekun.

Podczas konferencji gospodarczej zorganizowanej przez Suddeutsche Zeitungpośrednio wspomniany 64-letni mąż stanu Rosyjskie straty terytorialne na kilka tygodniZwłaszcza w obwodzie chersońskim, gdzie armia kremlowska zażądała wycofania swoich żołnierzy.

Eskalacja, która może obejmować „zniszczenie infrastruktury”

Od czasu tej klęski militarnej Rosja dokonała wielu egzekucji Uderzenia rakietowe w strategiczne miejsca Ukrainywraz z infrastrukturą elektryczną Miliony obywateli są pozbawione prądu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Olaf Schultz dodał, że ta eskalacja, do której przygotowują się Niemcy, może „obejmować zniszczenie infrastruktury”.

4 listopada kanclerz udała się do Chin na spotkanie z Xi Jinpingiem. Następnie z zadowoleniem przyjął porozumienie z chińskim prezydentem, mówiąc, że jest mu przeciwny Nuklearna eskalacja wojny na Ukrainie. Wezwał również Xi Jinpinga do przekonania Rosji do zakończenia inwazji na Ukrainę.

Oryginalny artykuł opublikowany na BFMTV.com

Wideo – Kontrowersyjna podróż kanclerz Niemiec do Chin

READ  Waszyngton planuje przedłużyć konflikt i przyłączyć się do Unii Europejskiej… Chodzi o to, że we wtorek wieczorem