Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sąd Najwyższy zezwala na przesyłanie zeznań podatkowych Trumpa do Kongresu

Sąd Najwyższy USA, choć zdominowany przez konserwatywnych sędziów, orzekł w tym kierunku, początkowo zawieszając ten proces na początku listopada.

We wtorek, 22 listopada, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zezwolił na przekazanie Kongresowi zeznań podatkowych Donalda Trumpa, odrzucając ostateczną apelację byłego republikańskiego prezydenta. Komitet Izby Reprezentantów, w rękach Demokratów do stycznia ubiegłego roku, powołuje się od trzech lat Dokumenty, które miliarder wysyłał do organów podatkowych w latach 2015-2020.

Ale w przeciwieństwie do wszystkich najemców Białego Domu od lat 70. Donald Trump zawsze odmawiał ujawnienia swoich zeznań podatkowych i zaciekle walczył w sądach, aby zablokować wniosek Kongresu.

Kilka odcinków później, pod koniec października, federalny sąd apelacyjny upoważnił organy podatkowe do przekazania tych dokumentów komisji Izby Reprezentantów. Potentat nieruchomości wysłał następnie pilną apelację do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, aby zablokować ten transfer.

Ten był Zawieszony w dniu 1 listopada wysłać dokumenty Czekając, aż przedmioty zdecydują o funkcjach. Po otrzymaniu argumentów obu stron ostatecznie odrzuciła we wtorek prośbę Donalda Trumpa. Zgodnie ze swoją praktyką nie wyjaśniła swoich motywów.

Choć głęboko zreformowany przez byłego prezydenta, Sąd Najwyższy spowodował wiele niepowodzeń w tej sprawie, aw szczególności zezwolił w 2020 r. na przekazanie dokumentów finansowych sądowi Nowego Jorku badającemu jego sprawy.

Brak przejrzystości Donalda Trumpa, który w swojej kampanii argumentował swoim bogactwem, od lat podsyca spekulacje na temat zakresu jego bogactwa lub potencjalnych konfliktów interesów.

Nie jest jednak pewne, czy przekazanie jego archiwów podatkowych do Kongresu uchyli zasłonę nad sprawami siedemdziesięciolatka, który właśnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta w 2024 r. Komisja, która zażądała tych zeznań podatkowych, ma ustalić zasady etyczne dotyczące spraw prezydentów, nie ma ich upubliczniać. W styczniu Republikanie odbiją go i być może porzucą ten biznes.

READ  Joe Biden mówi, że sieci społecznościowe „zabijają”, pozwalając na rozprzestrzenianie się dezinformacji na temat szczepionek

Zobacz też – „Nie widzę ku temu powodu”: Trump odmawia powrotu na Twitterze