Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciężkie migreny u mężczyzn zniknęły dzięki diecie złożonej z zielonych roślin

Ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi na migrenę, która jest niezwykle złożoną chorobą, trudną do analizy i zwalczania. 60-letni pacjent znalazł swoje cudowne rozwiązanie: dietę roślinną składającą się głównie z ciemnozielonych warzyw liściastych. Kto od kilku lat cierpi na ciężkie migreny, utrudniające mu codzienne życie i pracę, dzięki przyjętej przez siebie diecie nie zna jej od blisko dekady. Przypadek tego pacjenta został zgłoszony w: Sprawozdania z BMJ.

„Przed zmianą diety miałem od sześciu do ośmiu wyniszczających migren miesięcznie, z których każda trwała do siedemdziesięciu dwóch godzin. Przez większość czasu miałam migrenę lub dochodziłam do siebie” Wyjaśnia ten fotograf, który chce pozostać anonimowy. W swoich kolumnach Guardian powiedział, że jest zdesperowany, ponieważ narkotyki nie miały na niego wpływu. Później zwrócił się do kliniki specjalizującej się w zdrowiu przez styl życia z siedzibą w Nowym Jorku.

Od razu było przepisać dietę Oparta na roślinach, bogata w składniki odżywcze i szczególnie uboga w produkty przeciwzapalne (takie jak skrobia, nabiał i czerwone mięso). Ciemnozielone warzywa liściaste, zielona fasolka i soki, a także owoce i płatki owsiane zastępują teraz jego leki. „Nie miałem migreny od siedmiu lat” Mężczyzna wyjaśnia, dodając, że nie czuje już, że jego ciało jest więźniem.

odosobniony przypadek?

Chociaż ciężkie migreny u tego pacjenta zniknęły po trzech miesiącach stosowania tej diety, lekarze nie mogą jeszcze uogólnić tego leczenia, nie mówiąc już o szybkim rozwiązaniu tego problemu. To powiedział Gunter Konnell, ekspert ds. żywienia i nauk o żywności na Uniwersytecie w Reading w AngliiTo odosobniony przypadek. Dlatego nie można uogólniać wniosków. Migrena jest wyniszczającą chorobą i ważne jest, aby znaleźć sposoby jej leczenia i radzenia sobie z nią”.

Dietetyk wie, że ciemnozielone warzywa liściaste zawierają związki bioaktywne, które mogą odgrywać rolę w leczeniu niektórych chorób. „Ale aby sformułować konkretne stwierdzenia i zalecenia, potrzebne są dalsze badania”.. Dietetyk Duane Mellor, który jest odpowiedzialny za kształcenie podyplomowe w Aston University School of Medicine w Anglii, idzie w tym samym kierunku, co jego kolega. ten wynik „interesujący”, kość „Nie można brać pod uwagę Kredka do oczu Dla wszystkich osób z migreną”.