Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciała prezenterki telewizyjnej i jej chłopaka odnaleziono dzięki policjantowi oskarżonemu o ich zabicie

Ciała prezenterki telewizyjnej i jej chłopaka odnaleziono dzięki policjantowi oskarżonemu o ich zabicie

Domniemany sprawca, 28-letni policjant i były bloger, był w związku z prezenterką telewizyjną. Sprawa wywołała oburzenie w Australii.

Na podstawie informacji dostarczonych przez funkcjonariusza policji oskarżonego o zabicie ich australijska policja znalazła we wtorek ciała prezenterki telewizyjnej i jej chłopaka, gospodarza linii lotniczych, na obszarach wiejskich na obrzeżach Sydney. „Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy Luke’a i Jessego”.Karen Webb, komendantka policji stanowej Nowej Południowej Walii, powiedziała, wyjaśniając, że rodziny obu ofiar przyjęły tę wiadomość z ulgą i smutkiem.

Odkrycie kończy tydzień głośnych poszukiwań szczątków 26-letniego Jessego Bairda, dziennikarza rozrywkowego i 29-letniego Luke'a Daviesa, członka personelu pokładowego Qantas. 28-letni policjant, który był w związku z Jessem Byrdem, został oskarżony o dwa morderstwa. „Informacje te uzyskano dzięki pomocy oskarżonego.”– spytała pani Webb.

Zabójstwa „o charakterze lokalnym”

Policja uważa, że ​​obaj mężczyźni zostali zastrzeleni w domu w centrum Sydney, a następnie umieszczeni w torbach surfingowych i zabrani do wiejskiej posiadłości oddalonej o dwie godziny jazdy od miasta. Badania balistyczne wykazały, że pocisk znaleziony w mieszkaniu odpowiada broni palnej używanej przez policję. Broń znaleziono później w szafce na komisariacie. Policja twierdzi, że doszło do morderstw “Z natury lokalny” I nie „Przestępczość homofobiczna”.

Podejrzany był popularnym blogerem i zanim dołączył do policji, pojawił się na zdjęciach z kilkoma gwiazdami, w tym Taylor Swift, Miley Cyrus, Lady Gagą i Benem Stillerem. Wcześniej toczyło się wobec niego dochodzenie w związku z zastrzeleniem rdzennego mieszkańca w 2020 r. po tym, jak wideo z tego zdarzenia pojawiło się w Internecie. Z doniesień z 2014 roku wynika, że ​​publicznie oznajmił, że jest gejem, wygłaszając na scenie przemówienie podczas koncertu Lady Gagi, które gwiazda odczytała publiczności, wśród której była także jego siostra.