Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Choroba Alzheimera: badanie, które ujawnia przyczynę rozwoju choroby w mózgu

Odkrycie naukowe – Badanie opublikowane w „Science Advances” w piątek, 29 października, może poprawić leczenie i pomóc 40 milionom osób z chorobą Alzheimera.

Tajemnica choroby Alzheimera zostaje rozwiana. Według niedawnego badania opublikowanego w postęp naukowy, Rozwój choroby w piątek 29 października jest spowodowany skupiskami toksycznych białek odpowiedzialnych za pogorszenie funkcji poznawczych związanych z chorobą Alzheimera, które docierają do różnych obszarów mózgu i gromadzą się tam przez dziesięciolecia.

To badanie jest pierwszym, w którym wykorzystano dane z ludzi do oceny procesów molekularnych, które prowadzą do tej choroby neurodegeneracyjnej. To odkrycie może wpłynąć na rozwój terapii.

Teoria, znaleziona u myszy, że skupiska tworzą się w jednym miejscu i wywołują reakcję łańcuchową w innych obszarach mózgu, nie ma pełnego zastosowania u ludzi. Zdaniem naukowców to zjawisko reprodukcji może wystąpić, ale nie jest głównym motorem.

Akumulacja dwóch białek prowadzi do śmierci komórek mózgowych

Według George’a Maisela, chemika z Cambridge University i autora artykułu, „Dwa elementy umożliwiły tę pracę”. Najpierw, Badanie bardzo szczegółowych danych ze skanów PET i różnych zebranych zestawów danych, Oprócz Modele matematyczne opracowane w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Aby dojść do tego wniosku, naukowcy wykorzystali 400 próbek mózgu pobranych po śmierci osób z chorobą Alzheimera oraz 100 skanów PET wykonanych na pacjentach w celu monitorowania gromadzenia się białka tau. To właśnie nagromadzenie tego i innego białka zwanego beta-amyloidem powoduje śmierć komórek mózgowych i kurczenie się mózgu.

A więc to właśnie to zjawisko powoduje utratę pamięci i niezdolność do wykonywania codziennych zadań.

Przeczytaj także

  • Nowy lek przeciwko chorobie Alzheimera: prawdziwa nadzieja?
  • Brak snu zwiększa ryzyko choroby Alzheimera

Wystarczy pięć lat, aby podwoić liczbę sum

W swoich badaniach naukowcy odkryli również, że podwojenie sum zajęło pięć lat. Dla George’a Maisela to liczba „zachęcać” Ponieważ wskazuje to, że neurony rzeczywiście są w stanie walczyć z agregatami. „Może jeśli uda nam się trochę to poprawić, możemy znacznie opóźnić początek poważnej choroby”.Badacz dodaje.

READ  UFO emitujące fale radiowe z centrum galaktyki

Choroba Alzheimera jest klasyfikowana jako „stadia Brack”. Naukowcy twierdzą, że przejście od etapu 3, w którym pojawiają się łagodne objawy, do etapu 6, który jest najbardziej zaawansowanym, zajmie około 35 lat. Cumulus szybko rośnie, co wyjaśnia, według George’a Maisela, „Dlaczego choroba rozwija się tak długo i dlaczego stan ludzi ma tendencję do szybkiego pogarszania się”.

Przeczytaj także

  • Choroba Alzheimera: jak wytłumaczyć powolny lub szybki postęp choroby

Nadzieja 40 milionów ludzi z chorobą Alzheimera na całym świecie

Choroba Alzheimera, poważny problem zdrowia publicznego, dotyka 40 milionów ludzi na całym świecie. To odkrycie jest więc nadzieją dla wszystkich dotkniętych chorobą. Sarah Emariccio z Alzheimer’s Research UK ma nadzieję, że to badanie i inne okażą się pomocne „Kierowanie rozwojem przyszłych terapii ukierunkowanych na białko tau, tak aby miały większe szanse na spowolnienie choroby i pomoc osobom z demencją”.

na ten sam temat


Broni ambicji informacji
DarmowyI
Zweryfikowany Każdy ma do niego dostęp dzięki dochodom
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.