Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet utknął w kosmosie na kilka dni z powodu pogody

Napisane przez Graziella L. Opublikowano 30 października 2021 16:32

Podczas gdy miał wrócić na Ziemię w niedzielę, Francuz Thomas Pesquet utknął na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na kilka kolejnych dni z powodu warunków pogodowych uniemożliwiających start rakiety.

Tomasz Bisket Pozostanie kilka dni na orbicie. ten NASA ogłosił, że rakieta SpaceX w stronę l’ISS musiał opóźnić swój wyjazd, z powodu”Wielki system burzy„Co opóźnia jego start. Zamiast niedzieli powinien wystartować Środa 3 listopada Właśnie. Celem tej podróży było: obrót załoga Od Thomasa Bisqueta, w tym, na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

L ’francuski astronauta Od kwietnia przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach misji SpaceX Crew-2. Środa nowa załoga Załoga 3 Musi zastąpić tego na swoim miejscu, Na pokładzie kapsuły Crew Dragon przymocowanej do rakiety Falcon 9. Jeśli warunki nadal będą się pogarszać, kolejna okazja pojawi się następnego dnia, w czwartek, 4 listopada.

Nowa załoga minie sześć miesięcy Stacja będzie miała na celu prowadzenie badań ułatwiających przyszłe odległe eksploracje kosmosu. Powinni także uprawiać rośliny bez gleby, aby zobaczyć, jak rozwijają się w kosmosie. Zostaną przeprowadzone inne eksperymenty, takie jak: Produkcja światłowodów w mikrograwitacji, które w związku z tym będą lepszej jakości niż te zbudowane na lądzie. Przyjmą dwie misje turystyczne, pod koniec roku, a następnie w lutym 2022. Napięty harmonogram, podczas gdy Thomas Pesquet odpoczywa trochę na suchym lądzie.

READ  Rosja zdecydowała się nakręcić film w kosmosie, a to przeszkadza naukowcom