Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Choreografka Blanca Lee została dyrektorką Grande Halle de la Villette

Choreografka Blanca Lee została dyrektorką Grande Halle de la Villette

Francusko-hiszpańska choreografka, tancerka i reżyserka Blanca Li została wybrana na prezesa Fundacji Publicznej Parku i Wielkiej Halle de la Villette w Paryżu, ogłosiło Ministerstwo Kultury w komunikacie prasowym z piątku, 19 kwietnia. Zastąpi Didiera Fuseliera, który pod koniec sierpnia 2023 roku został mianowany Prezesem Związku Muzeów Narodowych i Grand Palais.

Początkowo Blanca Li została powołana na członka Zarządu Fundacji przez Ministra Kultury Rachidę Dati, „W pewnym celu [sa] Na czele instytucji publicznej mianowany jest Prezydent Republiki na wniosek Zarządu. »

„W hołdzie wielkim znakom, które składają się na artystyczną reputację i popularny sukces parku i Grande Halle de la Villette”.Choreograf, tancerz, reżyser i aktorka, 60 lat, „Ma ambicję szerszego otwarcia programów na kreatywność cyfrową i modę, a także sztukę miejską, zwłaszcza hip-hop”.Ministerstwo Kultury wskazuje. I ona też to planuje „Podniesienie statusu młodzieży” I „Populacje najbardziej oddalone od kultury”.

Julian Bargeton w Mieście Architektury i Dziedzictwa

Osobą, która stworzyła choreografię i reżyserię baletów, oper i musicali, wyreżyserowała trzy filmy fabularne i współpracowała z wielkimi nazwiskami kina, muzyki i mody (Pedro Almodovar, Daft Punk, Paul McCartney, Beyoncé, Jean Paul Gaultier, Chanel…) była reżyserka Teatros del Canal w Madrycie do grudnia 2023 r.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Blanca Lee: „Lubię, gdy wszyscy tańczą, nawet ci, którzy mówią, że nie umieją tańczyć i przesiadują na imprezach”.

W odrębnym komunikacie prasowym Ministerstwo poinformowało także o powołaniu Juliena Bargetona na Prezydenta Miasta Architektury i Dziedzictwa UNESCO w Paryżu, w skład którego wchodzi w szczególności muzeum, biblioteka i centrum archiwalne.

Pan Bargeton (51 l.) był członkiem Partii Socjalistycznej, a następnie République En Marche, członkiem Rady Paryskiej w latach 2017–2020, członkiem Senatu Paryża w latach 2017–2023 oraz wiceprzewodniczącym Komitet Kultura, edukacja i komunikacja. Z Senatu. Od lipca 2021 r. jest radnym regionalnym Ile-de-France. Zastąpi Catherine Cheviot, która pełniła tę funkcję od 2021 do 2024 r.

READ  Ninja Warrior – „Nie do zniesienia”, „Szczerze mówiąc, jest zbyt pijany”, „To dla osób z chorobą Alzheimera”: internauci zmęczeni powtarzalnością serialu
Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Blanca Lee: „Wychowano mnie w przekonaniu, że mogę wybrać swoje życie”

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie