Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chirurg ma wątpliwości, czy pozwolił na operację swojej 13-letniej córce

Historia jest tak skomplikowana, że ​​aż trudno w nią uwierzyć. Jednakże rzekome fakty doprowadziły do ​​marginalizacji neurochirurga i jego kolegi w szpitalu uniwersyteckim Graz (Austria).

Według tego, co donosiły media Klein ZeitungAnonimowe informacje przykuły uwagę prokuratury. Z informacji wynika, że ​​na początku roku jeden z chirurgów placówki zabrał na salę operacyjną jej 13-letnią córkę, a nawet pozwolił jej uczestniczyć w operacji. Na salę operacyjną wpuszczani są jednak wyłącznie wykładowcy, stażyści i studenci medycyny.

„Poważny napad i pobicie”

Celem ataków jest także niektórzy pracownicy, ponieważ byli obecni na sali operacyjnej i rzekomo do tego dopuścili.

Przeczytaj także: Euromiliony. We śnie pojawia się jego zmarła babcia, która doradza mu, aby zagrał: wygra milion

Prokuratura w Grazu musi teraz przeprowadzić śledztwo w celu ustalenia i scharakteryzowania faktów: „Jeśli zarzuty się potwierdzą, będzie to wykroczenie polegające na ciężkim uszkodzeniu ciała” – dodał.Potwierdza to prokurator.

Wszystkie osoby zaangażowane w różnym stopniu w tę sprawę zostaną wkrótce przesłuchane. Szpital chętnie współpracuje z władzami i zapewnia wszystkie niezbędne elementy.

Oświadczenie zmienia śledztwo

Zaskakujące może być to, że problem pojawił się tak późno. Jednak anonimowo przesłane informacje ujawniono w kwietniu, a następnie kierownictwo znalazło czas na przeprowadzenie wywiadów.

Jedno z stwierdzeń, które nie zgadzało się z pozostałymi, skłoniło 29 maja władze do marginalizacji chirurga i jednego z jej współpracowników. Szpital potwierdza, że ​​nie jest mu znany żaden inny przypadek tego typu, a przedmiotowa operacja odbyła się bez powikłań.

W 2017 roku na pierwszych stronach gazet pojawił się brytyjski chirurg. W rzeczywistości Simon Bramhall wyrył swoje inicjały w wątrobach co najmniej dwóch pacjentów w znieczuleniu. Użył lasera, który służy do zapobiegania krwawieniom, a inicjały zostały ostatecznie odkryte podczas obserwacji.

Czytaj więcej…