Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cecil Rab Viper została pierwszą kobietą, która prowadziła SASEM od jego powstania

Przejście do Stowarzyszenia Autorów, Kompozytorów i Wydawców Muzycznych (Sacem) nie było zaskoczeniem. dystans Różne opinie na temat strategii i zarządzania z Jean-Noelem Troncem, Kierujący Sasimem od 2012 roku został odwołany przez Radę Dyrektorów i awansował w czwartek 21 października na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Cecila Raaba Webera, Dyrektora ds. Rozwoju i Operacji Międzynarodowych przez trzy lata. Jest pierwszą kobietą powołaną na czele tego Stowarzyszenia Autorów, które powstało w 1851 roku.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Kryzys rządzenia i sukcesji w Sacem

Ponadto David Al Sayegh, sekretarz generalny od 2013 r., został zastępcą dyrektora generalnego. Obaj działają od czasu, gdy poważny kryzys zarządzania doszedł do głowy podczas nadzwyczajnej rady dyrektorów 7 września. To spotkanie, które wielu uczestników opisywało jako ekstremalną przemoc, miało na celu usunięcie pana Trunka z jego obowiązków, ale ostatecznie nie było w stanie go zakończyć. Od tego czasu był to ostatni „Niedostępne z powodów osobistych”.

Te dwie kalibracje wpisują się w kontekst osłabienia świata twórczości muzycznej w związku z pandemią Covid-19 i jednocześnie potężnych zmian w sektorze, przy jednoczesnym umniejszaniu znaczenia nadawania. Zamknięcie lokali, w których gra się muzykę przez kilka miesięcy, a także kolejne odwoływanie koncertów i festiwali poważnie pogorszyły wyniki Sasima.

aktualizacja technologii

W ten sposób zbiory spadły o 17%, osiągając w 2020 r. 988,5 mln euro. Podział praw również spadł o 54 mln euro w latach 2019-2020. SACIME zamknęła rok 2020 z deficytem 26,8 mln euro, pomimo wdrożenia ustawy o poborach. Plan dobrowolnych urlopów dla 150 pracowników i obowiązuje do 2023 roku.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów COVID-19: Sasim widzi rozpad swoich grup praw

Według przewodniczącego Patricka Siegwalta, wnioski z ostatniego przeglądu finansowego nie przewidują powrotu do równowagi przed 2025 r., „Jeśli nie zostaną podjęte żadne środki, aby zainwestować w technologię, aby poradzić sobie z odejściem pracowników”. Rada Dyrektorów zatwierdziła powołanie „Rady ds. Strategii i Innowacji” w celu aktualizacji narzędzi, w szczególności technologii informatycznych, a także gromadzenia i analizy danych. Niezbędne było usprawnienie techniczne poprzez rywalizację między nowymi graczami w zarządzaniu prawami autorskimi.

READ  Test Google Pixel 6 Pro: aparat dedykowany nocnym markom, ale nie tylko

Cécile Rap-Veber, która nadzorowała międzynarodowe umowy z GAFA (Google, Apple, Facebook, Amazon), YouTube lub TikTok i uruchomiła globalną platformę do walki z wykorzystywaniem biznesu online URights, zamierza zatrudnić nową generację informatyków i analityków danych niezbędny do zarządzania francuskimi repozytoriami, zwłaszcza na całym świecie.

Masz jeszcze 41,54% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.