Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carrefour bada możliwość sprzedaży swoich spółek zależnych za granicę

Dominic Vidalon

PARIS (Reuters) – Carrefour powiedział w środę, że zaczął rozważać możliwą konsolidację, sojusz lub sprzedaż działalności za granicą, zapewniając, że na razie nie podjęto żadnej decyzji.

Tygodnik Challenges poinformował, że Carrefour planuje sprzedaż swoich spółek zależnych w Polsce i na Tajwanie iw tym celu zlecił przeprowadzenie audytów KPMG.

„W ramach przyszłego planu strategicznego marka zaczęła rozważać krytyczną wielkość swoich międzynarodowych spółek zależnych i potencjalne ruchy w celu konsolidacji, sojuszu lub sprzedaży” – powiedział rzecznik grupy.

„To strategiczne myślenie właśnie się zaczęło, a Carrefour odmawia jakiejkolwiek decyzji o sprzedaży aktywów” – dodała.

Największy w Europie sprzedawca detaliczny żywności rozpoczął w styczniu 2018 r. pięcioletni plan reorganizacji, mający na celu obniżenie kosztów i skupienie się na sprzedaży internetowej, aby odzyskać siły w obliczu rosnącej konkurencji, takiej jak Amazon. .

Carrefour w zeszłym miesiącu przedłużył o trzy lata kadencję swojego prezesa i dyrektora naczelnego Alexandre Bombarda, po tym jak w styczniu grupa została zmuszona do porzucenia powiązań z kanadyjską Couche-Tard z powodu sprzeciwu, w szczególności ze strony rządu francuskiego.

(Sprawozdanie Dominique Vidalon, wersja francuska Jean Terzian)