Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Canal + chce transmitować filmy trzy do czterech miesięcy po premierze

Zagrożenie jest ledwo przesłonięte. W wywiadzie dla FigaroŚroda, 26 maja Maxim Saadeh, prezes Grupy Canal +, wyjaśnił, że kanał chce się uwolnić od Oś czasu mediów Będzie w stanie przesyłać strumieniowo filmy trzy do czterech miesięcy po premierze. To on musi zachować przewagę na platformach streamingowych, takich jak „Netflix, Amazon i Disney + [qui] Ma prawie czterokrotnie więcej abonentów we Francji. Z kanału +.

Lider protestuje przeciwko temu, że platformy telewizyjne powinny wkrótce mieć możliwość nadawania filmów we Francji dwanaście miesięcy po ich premierze, podczas gdy obecnie muszą czekać 36 miesięcy.

Przeczytaj ankietę: Kanał +: Maxime Saada, „Monsieur Loyal” Vincenta Bolloriego

Ta poprawka Oś czasu mediów (Kolejność, w jakiej filmy są publikowane na różnych nośnikach operacyjnych: kinach, DVD, telewizji, audycjach itp.) Jest jednym z czynników, które rząd zamierza zobowiązać do narzucenia platformom nadawczym inwestycji we francuską produkcję na mocy Dyrektywa europejska. Dekret mówi „SMAD” (Skrót od „Audiowizualne usługi medialne na żądanie”), który zostanie wkrótce opublikowany, określi warunki stosowania tej poprawki.

Porównaj wkład Netflix i Canal + w kino francuskie

„Francuskie kino zmierza prosto na katastrofę”Protesty liderów kanału +. Według niego byłoby nie do zaakceptowania, gdyby Netflix dostosował się do tego samego harmonogramu dystrybucji filmów, co Canal + (dwanaście miesięcy po premierze kinowej), podczas gdy jego wkład w finansowanie kina byłby znacznie mniejszy niż francuskiej grupy. . Kto zobaczy jego pogorszenie się sytuacji i jest głównym źródłem finansowania francuskiego kina.

„Każdy będzie przegrany”, Pan Saada ostrzega, kto to dodaje „Gdyby zakwestionowano nasze główne zalety kinowe, nie byłoby powodu, aby nasza grupa inwestowała tak dużo w tym obszarze”..

Prezes Canal + porównuje to nawet do świata piłki nożnej, w którym pojawienie się nowego gracza (Mediapro) kosztem historycznych partnerów Ligue 1 W zeszłym roku okazało się fiaskiem.

READ  Między Białorusią a Polską imigranci stają się pionkami w politycznej grze w szachy

„Jeśli platformy będą w stanie prezentować filmy dwanaście miesięcy po ich premierze w kinach, wówczas jedynym realnym schematem dla Canal + będzie emisja filmów po ich premierze w kinach, czyli po trzech do czterech miesięcy od ich premiery”., Ujawnij.

Świat z Agence France-Presse