Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Call of Duty: To koniec, przejęcie oznacza koniec ekskluzywnej zawartości |  Xbox One

Call of Duty: To koniec, przejęcie oznacza koniec ekskluzywnej zawartości | Xbox One

Oficjalne przejęcie Activision przez Microsoft mogło zająć 18 miesięcy, ale jego sformalizowanie to dopiero początek świętowania Xboxa. To duża zmiana w branży gier wideo, a pierwsze wpływy są już znane z popularnej serii Call of Duty.

Call of Duty jest wszędzie i bez preferencji

Call of Duty: Modern Warfare III będzie pierwszą grą wydaną pod szyldem Xbox po oficjalnym przejęciu przez firmę Activision Blizzard King. Informacja, która wywoła uśmiech na twarzy, jako że gra współpracuje z PlayStation, a w dniu premiery, czyli 10 listopada, zaplanowana jest także premiera pakietu na PS5.

Ale to wszystko będzie historią starożytną. Żadnych więcej ekskluzywnych treści, żadnych preferencji dotyczących platform, przyszłość Call of Duty została już wykreślona i będzie bardzo różna od tego, co znaliśmy do tej pory.

Pierwszym skutkiem przejęcia jest to, że Call of Duty będzie dostępne na Nintendo. Dzieje się tak po co najmniej 10-letniej umowie pomiędzy Microsoftem a Nintendo, która ma pozwolić Xboxowi dotrzeć do większej liczby graczy, przez długi czas zaniedbywanych przez serię. To samo będzie obowiązywać po stronie PC, przy jednoczesnym zapewnieniu, że licencja będzie jednocześnie dostępna na Steamie.

Kolejnym zobowiązaniem Microsoftu jest wypuszczenie gier Call of Duty tego samego dnia na wszystkich platformach, z absolutnie identyczną zawartością. Oznacza to, że docelowo, a być może nawet na początku przyszłego roku, Call of Duty ukaże się jednocześnie na Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, PC i w chmurze.

Co więcej, przejęcie oznacza także koniec ekskluzywnych treści. Logicznie rzecz biorąc, możemy pożegnać się ze specjalną bronią i pakietami dostosowanymi do konkretnej platformy. Oznacza to także koniec bet dostępnych na tydzień przed PlayStation. Odtąd wszyscy będą jechać na tym samym wózku.

READ  Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że ​​europejski satelita ERS-2 spłonął w atmosferze

Wreszcie, szczególnie dla graczy Xbox, przejęcie oznacza także pojawienie się gier Call of Duty w ramach Xbox Game Pass. CMA wspomniało o roku 2025, ale może to nastąpić wtedy, gdy pierwsza wersja Call of Duty pojawi się w serwisie pierwszego dnia. Jest bardzo prawdopodobne, że w nadchodzących miesiącach starsze gry z Call of Duty zaczną pojawiać się w ramach Game Passa, a szef Xboksa powiedział, że komunikaty w tej sprawie zostaną podjęte „w nadchodzących miesiącach”.