Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cadie sprzedaje 70% swojego kapitału polskiej spółce Damix

Cadie sprzedaje 70% swojego kapitału polskiej spółce Damix

Tego lata dyrektor generalny Ateliers Reunions, Caddy Stéphane Dedieu, ogłosił swoją decyzję o otwarciu alzackiej stolicy firmy dla „ Finansowanie rozwoju firmy Transakcja została sfinalizowana 15 listopada. Zakłada ona objęcie 70% udziałów w Ateliers Reunited Cadie przez Caddus, francuską spółkę zależną polskiej spółki przemysłowej Damix (obrót na poziomie 44,5 mln euro w 2017 r.) za kwotę około 10 mln euro.

Pozostałe 30% zostanie podzielone pomiędzy włoskiego dystrybutora Bertoldiego, niemiecką grupę serwisową ShopBox i dyrektora generalnego Stefana Diedio, historycznych akcjonariuszy firmy.

Ten ostatni, który przejął zarządzanie spółką w 2014 roku, w momencie likwidacji jej poprzedniego właściciela, Grupy Altea, nadal pełni swoje obowiązki.

Idealnie byłoby, gdyby pragnieniem tego dyrektora generalnego było pozostanie jedynym właścicielem Caddy. Ale „ Nie chciałem nadmiernie obciążać firmy „, zwierza się, podkreślając związek z” Wytrzymały zestaw industrialny „Dzięki temu producent nadwozi może zapewnić sobie środki na ponowny wzrost o około 12%, przy obrotach, które w 2018 r. powinny osiągnąć poziom 34 milionów euro, z czego 60% zostanie wygenerowane przez „eksport”.

Zwiększony zasięg

Grupa Damix ma swoją siedzibę w Rybinie, 150 kilometrów na północ od Warszawy i specjalizuje się w produkcji wyposażenia sklepów, supermarketów, magazynów i stacji paliw. Posiada dwie lokalizacje w Rosji i Czechach i rości sobie miano lidera na polskim rynku.

Obie firmy zamierzają działać synergicznie: Caddy będzie produkować wózki dla Damix i będzie mogła zdywersyfikować swoją działalność, włączając do swojego portfolio elementy mebli i wystroju sklepów, których dotychczas brakowało, a które są precyzyjnie produkowane przez Damix za pośrednictwem jego firmy. Firma Broadus. Tym samym Caddy będzie mogło wyposażać pod swoją marką całe sklepy.

To dobra wiadomość dla Cady „, podkreśla Stephane Didio, który zapewnia, że ​​„ Know-how pozostaje w Alzacji „Caddy, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny, zatrudnia w swoich fabrykach w Drusenheim i Detwiler (Bas-Rhin) 240 osób na podstawie umów stałych i około sześćdziesięciu pracowników tymczasowych.

READ  Cztery scenariusze wyniku wojny na Ukrainie

Producent nawiązał współpracę ze startupem przy opracowaniu „koszyka przyszłości”, którego premiera planowana jest na rok 2020.