Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CAC40: Nowe ożywienie w następstwie Wall Street

Giełda paryska rozpocznie sesję do czwartku rano, gdy inwestorzy odzyskają wiarę w zdolność amerykańskich polityków do osiągnięcia porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia, co jest obecnie jedną z najgorętszych kwestii. CAC 40 zyskał 1,1% do 6570 pkt.

Wczoraj wieczorem republikański prezydent Senatu Mitch McConnell ogłosił swoje poparcie dla zawieszenia federalnego pułapu zadłużenia do grudnia, aby uniknąć ryzyka niewypłacalności.

Oznacza to, że prezydent Biden i demokraci z Kongresu będą mogli sfinalizować projekt budżetu – obecnie szacowany na 1900-2200 miliardów dolarów – poprzez uwzględnienie zasady podniesienia limitu zadłużenia do końca. rok”, mówią analitycy Deutsche Bank.

Wcześniej Wall Street już wczoraj zwyżkował, zamykając luki między 0,3% dla Dow i 0,5% dla Nasdaq.

Kupujący gwałtownie odzyskali kontrolę w połowie sesji, ponieważ presja na sprzedaż była wyraźnie widoczna wcześniej w ciągu dnia.

Wydaje się, że reakcja inwestorów była nieco opóźniona, ponieważ ochłodzenie rynków obligacji zbiegło się z ostrym odwróceniem kierunku cen ropy.

Spadek cen ropy został dziś rano potwierdzony nieznacznym spadkiem ceny baryłki ropy Brent, która powróciła do notowań w kierunku 81 USD.

Na giełdach od kilku tygodni panują silne zawirowania spowodowane emisją Evergrande, realnymi podwyżkami cen i rosnącymi cenami surowców.

Niektórzy stratedzy obawiają się, że konkretne oznaki spowolnienia ożywienia gospodarczego w USA, ale także w Chinach, będą w najbliższych tygodniach bardziej ciążyć na giełdach.

Wynik ten wygląda poważniej, ponieważ obawy o poziom inflacji nie ustępują, a banki centralne kontynuują ścieżkę kolejnej redukcji programów odkupu aktywów.

Zbliżający się sezon wyników kwartalnych, który rozpocznie się na dobre w przyszłym tygodniu, będzie również uważnie analizowany, aby ocenić wpływ podwyżek cen na rachunki i oczekiwania spółek giełdowych.

W międzyczasie uczestnicy rynku odnotują dziś rejestracje zasiłków dla bezrobotnych w USA.

READ  Globalny wzrost rynku szklanych ścian handlowych w 2021 r., Trend w branży, przychody, wolumen według prognoz regionalnych do 2031 r.

Jednak szczytem tygodnia będą spodziewane jutro dane o zatrudnieniu poza rolnictwem za wrzesień.

Pod względem wartości Air Liquide ogłosiło przejęcie Betamed, dużej polskiej firmy zajmującej się domową opieką zdrowotną. Firma specjalizuje się w opiece nad ciężko chorymi pacjentami w domu lub w specjalistycznej klinice zlokalizowanej w Chorzo na Śląsku.

Grupa Havas ogłosiła przejęcie Nohop, włoskiej agencji, lidera w obszarach usług w chmurze, transformacji cyfrowej i integracji systemów.

Veolia ogłosiła udane podwyższenie kapitału o 2,5 miliarda euro w ramach finansowania przejęcia Suezu. Całkowity popyt wzrósł do ponad 193 milionów akcji, czyli prawie 4,4 miliarda euro. Transakcja została przekroczona przy wskaźniku subskrypcji zbliżonym do 175,4%.

Prawa autorskie (c) 2021 CercleFinance.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.